Zacznij jesień od Początku – premiera nowej powieści Dana Browna już dziś!

Przegląd

Już dziś światowa premiera powieści Dana Browna pt „Początek”

Początek, nowa powieść Dana Browna z Robertem Langdonem, profesorem Uniwersytetu Harvarda i specjalistą od symboli, już dziś trafia do polskich, w dniu światowej premiery książki.

Tym razem autor przenosi nas do malowniczej Hiszpanii. Langdon przemierza ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao, w poszukiwaniu odpowiedzi na dwa nurtujące ludzkość pytania:

 

 

Skąd pochodzimy?

Dokąd zmierzamy?

 

 

Zachowując swój charakterystyczny styl, Brown zapełnił karty tej fascynującej powieści kodami, symbolami, odkryciami naukowymi, ciekawostkami religijnymi, historycznymi i architektonicznymi. Powiewu świeżości dodają opisy dzieł sztuki współczesnej i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych!

 

Dowiedz się, co było na początku…

 

 

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły my rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.

Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, który pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…

 

O autorze

Dan Brown, autor wielu bestsellerowych powieści, w tym Kodu Leonarda da Vinci, który stał się jedną z najlepiej sprzedających się powieści wszech czasów, a także przedmiotem debaty intelektualnej. Jego książki ukazały się w 56 językach na całym świecie. Syn nauczyciela matematyki i organistki kościelnej. Jeszcze w szkole rozwinął fascynację paradoksalnymi powiązaniami między nauką a religią. Te motywy ostatecznie tworzą tło jego książek. Jest absolwentem Amherst College i Phillips Exeter Academy, gdzie później powrócił do nauczania języka angielskiego, zanim skoncentrował swoją uwagę tylko na pisaniu.

 

W 2005 roku Brown został uznany przez magazyn TIME za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Redaktorzy przypisywali autorowi:

  • poprawę sytuacji finansowej branży wydawniczej;
  • wzbudzenie zainteresowania Leonardem da Vinci i historią wczesnego chrześcijaństwa;
  • wzrost liczby turystów w Paryżu i Rzymie;
  • rosnącą liczbę członków tajnych stowarzyszeń;
  • wzbudzenie gniewu kardynałów w Rzymie;
  • fakt, że powstało aż 8 książek różnych autorów negujących tezy przedstawione w powieści Kod Leonarda da Vinci i 7, które należałoby czytać równolegle z Kodem…;
  • zalew thrillerów historycznych i ekranizacji bestsellerów.

 

Zachęcamy również do obejrzenia trailera powieści:

 

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Sonia Draga

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.