Poskromić Bestię – nowość SQN

Przegląd

 

Wielkie pieniądze, kobiety, hodowanie tygrysów i zabawy z bronią. Cała prawda o życiu Mike’a Tysona

 

Życie i kariera Mike’a Tysona były prawdziwą jazdą bez trzymanki. Pięściarz, który niedawno zapowiedział powrót na ring, opowiedział swoją historię w dwóch książkach: „Moja prawda” (2014) i „Żelazna ambicja” (2018). Nieco inne spojrzenie zaprezentował wieloletni menadżer i przyjaciel boksera, Rory Holloway, który w książce „Poskromić Bestię. Nieznana historia Mike’a Tysona” wyjawił wiele nieznanych wcześniej faktów.

 

Był najbardziej zaufanym człowiekiem Mike’a Tysona. Zaprzyjaźnili się, gdy ten był nastolatkiem, a gdy w wieku 20 lat został mistrzem świata, stał się jego menadżerem i dzielił z nim mieszkanie. Choć ich relacja skończyła się w sądzie i zerwali ze sobą wszelkie kontakty, na pytanie o to, do kogo zadzwoniłby, gdyby znalazł się na bezludnej wyspie, Mike odpowiada dziś bez wahania: „Do Rory’ego Hollowaya”.

 

W tej książce wieloletni przyjaciel i menadżer Tysona po raz pierwszy przerywa milczenie. Tabuny kobiet, hodowanie tygrysów, zabawy z bronią i tuszowanie afer ogromnymi pieniędzmi – tak wyglądała jego codzienność w teamie mistrza świata wagi ciężkiej. Mike był królem życia, a Holloway jego aniołem stróżem, próbującym poskromić ciągle pakującą się w kłopoty Bestię.

 

Choć wydawało się, że w Mojej prawdzie Żelazny Mike zdecydował się na absolutną szczerość, okazuje się, że jest jeszcze wiele rzeczy, o których zapomniał albo nie chciał opowiedzieć. Holloway pokazuje, że prawdziwa historia Mike’a Tysona jest inna, niż przedstawił to w swojej autobiografii.

Jest zdecydowanie bardziej popieprzona.

Premiera książki 24 czerwca 2020 roku nakładem Wydawnictwa SQN.

 

www.wsqn.pl