Problemy finansowe Wydawnictwa M

Problemy finansowe Wydawnictwa M
W sobotnim wydaniu Rzeczpospolitej czytamy, że Wydawnictwo M z Krakowa nie płaci swoim autorom. Oficyna  tłumaczy się problemami finansowymi.
Od wielu miesięcy zalega z płatnościami. Są autorzy, którzy miesiącami lub latami dobijają się do wydawnictwa o honoraria. Z różnym skutkiem.

Jak czytamy w artykule, w lipcu Piotr Suchodolski, grafik i autor okładek do książek, postawił prezesowi ultimatum: albo otrzymam należne mi honoraria do końca miesiąca, albo złożę doniesienie do prokuratury o wyłudzenie Wydawnictwo zobowiązało się wypłacić pieniądze do końca lipca.

„Na oddanie sprawy do sądu zdecydowało się także małżeństwo tłumaczy Katarzyna i Michał Głowaccy.
Piotr Oleś: – Mam nadzieję, że sprawę wyjaśnimy i nie będzie miała finału w sądzie. Tłumacze mówią, że książkę nam dostarczyli, a pracownik wydawnictwa, który już u nas nie pracuje, twierdzi, że jej nie odbierał. Dlatego jeżeli państwo Głowaccy ponownie dostarczą tłumaczenie, pieniądze wypłacimy”. – czytamy dalej w artykule.
Gen. Roman Polko, autor dwóch książek wydanych w Wydawnictwie M twierdzi, że oficyna nie wywiązuje się z umów.

Prezes oficyny,  Piotr Oleś  nie wypiera się zaległości. Deklaruje gotowość regulowania i wypłacania zaległych honorariów

Wydawnictwo tłumaczy, że powodem zaległości były problemy finansowe, które powstały w związku z wydaniem 16-tomowej serii „Dzieła zebrane Jana Pawła II”. Kosztowały ponad 2 mln zł i zachwiały płynnością finansową firmy.

 

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.