Finałowy tom cyklu Dzieci Ziemi Jean M. Auel

Finałowy tom cyklu Dzieci Ziemi Jean M. Auel
Finałowy tom cyklu Dzieci Ziemi Jean M. Auel
Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo na początku sierpnia ukaże się „Kraina jaskiń”, ostatni tom bestsellerowego cyklu Dzieci Ziemi autorstwa Jean M. Auel.

 
„Dzieci Ziemi”, niezwykle popularna saga rozgrywająca się w epoce lodowcowej, rozpoczęta trzydzieści lat temu Klanem Niedźwiedzia Jaskiniowego, dobiega końca.

Ayla jest żoną i matką. Mieszka wśród Zelandoni, pobratymców Jondalara. Nie zapomniała jednak zwyczajów ludu, w którym się wychowała. Szkoli się na duchową przywódczynię, lecz jej poświęcenie dla tego powołania szkodzi związkowi z Jondalarem. Podczas podróży Ayli zagraża nie tylko epidemia prehistorycznej ospy wietrznej czy trzęsienia ziemi, ale także banda wędrownych gwałcicieli i dzikie zwierzęta. Jej śmierci pragnie też myśliwy imieniem Balderan, a Marona chce zdobyć serce Jondalara. Czy w obliczu takich zagrożeń Ayla i Jondalar uświadomią sobie, jak wiele dla siebie znaczą?

 „Miliony czytelników towarzyszących Ayli od początku zapragnie znowu zatopić się w bogatym świecie przywołanym przez Jean M. Auel i poznać zakończenie tej popularnej na całym świecie sagi”.
Booklist

„Jean M. Auel tworzy przekonujący obraz pradawnego życia, a czytelnicy, którzy niegdyś zakochali się w małej Ayli, z pewnością zachwycą się jej dojrzałą kobiecością”.
People

„Czytelnicy, którym podobały się poprzednie tomy, zachwycą się możliwością powrotu do prehistorii po raz ostatni”.
Publishers Weekly

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.