Na rynku pojawiła się "Kontrola"

Na rynku pojawiła się "Kontrola"
Po ogromnych sukcesach, związanych z książkami historycznymi Wiktora Suworowa, Dom Wydawniczy REBIS postanowił sięgnąć także po jego powieści. I tak na rynku pojawiła się Kontrola, pierwsza część przygód Nastii Strzeleckiej, agentki służb specjalnych Związku Radzieckiego.
 
 
 
Moskwa, rok 1936. Nastia Strzelecka jest na pozór przeciętną komsomołką i pracownicą fabryki „Sierp i Młot”. Wkrótce jednak ta nadzwyczaj sprawna fizycznie i zdeterminowana dziewczyna trafia pod opiekę wpływowego towarzysza Chołowanowa, sławnego pilota, zostaje przyjęta do kadry narodowej ZSRR i rozpoczyna intensywny kurs spadochroniarski. Kiedy podczas wielkiej powietrznej parady dochodzi do tragicznego wypadku, Nastia swoją niezłomną postawą zwraca uwagę samego towarzysza Stalina. Wódz przydziela ją do elitarnej jednostki służb specjalnych i Nastia rozpoczyna błyskawiczną karierę. Wygląda na to, że gotowa jest zrobić wszystko dla dobra komunizmu i Związku Radzieckiego…
 
Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował jego Cień zwycięstwa, Cofam wypowiedziane słowa, Wyzwolicieli, Akwarium oraz cykl historyczny złożony z książek Lodołamacz, Dzień „M”, Ostatnia republika, Ostatnia defilada i Klęska. Wkrótce nakładem REBISU ukaże się część druga – Wybór, a także pierwsze, pełne polskie wydanie publikacji GRU.
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.