Czy ITI wystawi na sprzedaż Pascala?

Czy ITI wystawi na sprzedaż Pascala?
Jak czytamy w Pulsie Biznesu, któremu udało się zdobyć najnowszy raport finansowy, dopiero co złożony w luksemburskich urzędach, medialny koncern ITI wycenia swoje aktywa, zarówno TVN, jak i pozagiełdowe (Multikino, Wydawnictwo Pascal, Religia TV, Legia) na 1,3 mld EUR, czyli ponad 5 mld zł, w tym ponad 1 mld zł to wycena składnika pozamaterialnego (goodwill).
W 2010 r. przychody właściciela części TVN, całości Multikina, Religii TV i Legii Warszawa wzrosły o 123 mln EUR (483 mln zł), czyli ponad 21 proc. Prawie 50% wzrostu zapewniła platforma cyfrowa „n”. Strata netto ITI wyniosła nieco ponad 30 mln EUR (118 mln zł). W 2009 r.  strata wynosiła o 20 mln EUR więcej. Rok 2010 r. był dla ITI trzecim z rzędu na minusie.
 
Jak pisze w swoim artykule Karol Jedliński, wciąż na nogi nie stanęło, mimo zapowiedzi holdingu, wydawnictwo Pascal. Nadal traci rocznie kilka milionów złotych. Przychody Pascala w 2010 r. spadły o 8 proc., do 3 mln EUR (11,8 mln zł). Czy ITI wystawi na sprzedaż Pascala? Jedliński uważa, że w tym przypadku inwestor też nie dostałby czarnej polewki. 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.