Mamania przedstawia: „Śpimy z dzieckiem” Claude Didierjean-Jouveau

Mamania przedstawia:  „Śpimy z dzieckiem” Claude Didierjean-Jouveau
Odkrywamy głęboko skrywaną tajemnicę: wspólny sen pozwala wreszcie się wyspać całej rodzinie, a dla dziecka jest wspaniałym doświadczeniem bliskości, z którego będzie czerpało poczucie bezpieczeństwa, tak ważne w procesie usamodzielniania się.

Claude Didierjean-Jouveau, znana autorka poradników dla rodziców, odkrywa przed rodzicami wszystkie zalety spania razem z dzieckiem. Obala mity związane z nadmierną bliskością, brakiem komfortu snu dzieci i rodziców podczas wspólnego spania, a przede wszystkim mit o rzekomych zagrożeniach, jakie może spowodować współspanie dla nabywania przez dziecko samodzielności.

 
Autorka przedstawia rzetelną wiedzę o fizjologii snu niemowląt i tzw. „nauce samodzielnego zasypiania”. Odpowiada na pytania o miejsce na intymność między rodzicami. Przytacza naukowe badania na temat nieświadomych zachowań rodziców w trakcie wspólnego z dzieckiem snu i mówi o zasadach bezpieczeństwa. Porusza również trudne tematy, takie jak syndrom nagłej śmierci łóżeczkowej. A wreszcie radzi, kiedy zakończyć współspanie.

Po tę książkę powinni sięgnąć ci rodzice, którzy nie są przekonani do współspania, jak i ci, dla których jest to decyzja oczywista. Książka była prezentowana w „Pytaniu na śniadanie” w TVP 2, gdzie psycholog dziecięca Agnieszka Stein opowiadała o tym, jakie korzyści przynosi współspanie i dlaczego nie trzeba się go bać. Jest piątą częścią serii wydawniczej „Rodzicielstwo Bliskości”, w której ukazały się inne tytuły dotyczące zagadnień nurtujących młodych rodziców, m.in. „Nosimy nasze dziecko” i „Nie płacz, maleństwo!” tej samej autorki. Natomiast już na jesieni pojawi się kolejny tytuł serii „Rodzicielstwo bez przemocy”.     

Więcej: www.mamania.pl 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.