DIY – Żyj pięknie!

Przegląd

DIY – Żyj pięknie!

Zrób-to-sam rządzi! Jedna pasja spotyka się z wieloma motywacjami. Współcześnie rękodzieło kwitnie i łączy: ludzi, pokolenia, kultury. Rzesze entuzjastów DIY z całego świata nie mogą się mylić − każdy, bez względu na umiejętności, może zostać Twórcą.
W księgarniach już od 11 października dostępna będzie książka
DIY żyj pięknie, wydana nakładem wydawnictwa Egmont, która poprowadzi każdego krok po kroku po swoich pierwszych, funkcjonalnych rozwiązaniach do swoich domów: dla własnej wygody, dla przyjemności, z potrzeby oryginalności flirtującej z aktualną modą.

Coraz bardziej doceniamy prawdziwe rękodzieło, jego historię i ludzi, którzy za nim stoją.
W naszych szafach oraz domach chcemy gromadzić przedmioty z duszą: kupione od pasjonatów lub stworzone własną ręką. Do renesansu DIY przyczynił się powszechny powrót do natury: chcemy jeść i żyć zdrowo, chcemy szanować zasoby naturalne. Najłatwiej
(i najprzyjemniej!) osiągnąć te cele, stosując recykling i upcykling. Zamiast wyrzucać i kupować kolejne rzeczy, można je naprawić lub dać im zupełnie nowe życie.

Ale ekologia to nie wszystko. Jak dowodzą badania, praca manualna pozwala wyzwolić nawet najgłębiej skrywane pokłady kreatywności, przynosi też solidną dawkę satysfakcji i cudownie redukuje poziom stresu. Co więcej, rękodzieło wymaga też zatrzymania się na chwilę w życiowym biegu, a więc daje przestrzeń, by się wyciszyć i naładować akumulatory pozytywną energią. Idea DIY z kolejnej mody przeistoczyła się więc w styl życia i współtworzy dziś kulturę świadomej konsumpcji. Spersonalizowane, ręcznie wykonane przedmioty nabierają znaczenia emocjonalnego, które nierzadko spycha ich wartość użytkową na drugi plan.

DIY żyj pięknie przedstawia ponad 70 wyselekcjonowanych tutoriali, które sprawią, że odkryjesz na nowo urodę otaczających Cię przedmiotów i tchniesz w nie nowe życie, znajdziesz sposób na prezent dla każdego, odświeżysz wnętrze i nauczysz się wielu użytecznych trików. I co najważniejsze, będziesz się przy tym świetnie bawić. Naprawa i przerabianie przedmiotów nie były tak szalenie… łatwe! Wystarczy skorzysta

z zaproponowanych w książce inspiracji i przekona się, że to przygoda dla każdego. Jeśli marnowanie, wyrzucanie i ciągłe zakupy są już zmorą, to rozwiązaniem idealnym jest: DIY. Daj się ponieść wyobraźni, twórz, odpoczywaj i czerp radość z małych rzeczy. Naucz się w pełni i świadomie korzystać z przedmiotów, a jeśli tego wymagają − daj im drugie życie. Sprawdź, jakie to proste i… piękne. Tak właśnie rękodzieło kwitnie i łączy: ludzi, pokolenia, kultury.

Inne pomysły znajdziesz również w Wielkiej Księdze Inspiracji wydanej przez Egmont.

O KSIĄŻCE:

DYI. Żyj pięknie!

Patron wydania: DaWanda

Zdjęcia: DaWanda

Oprawa: twarda

Objętość: 352 strony

Format: 195×250

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-2338-0

 

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Egmont

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.