Konferencja „350 lat prasy polskiej”

Konferencja „350 lat prasy polskiej”
Konferencja „350 lat prasy polskiej”

16-17 czerwca (czwartek-piątek) w Uniwersytecie Warszawskim oraz siedzibie Polskiej Akademii Nauk odbędzie się konferencja z okazji  350-lecia prasy polskiej.  Patronat nad obradami objął Prezydent RP.

Podczas sesji inauguracyjnej referaty wygłoszą: prof. Wiesław Władyka („Osobowość i osobowości prasy polskiej”), prof. Jan Tomkowski  („Pisarz w świecie gazet”) i prof. Daria Nałęcz („Zawód dziennikarza. Między misją a profesją”). W programie pierwszego dnia jest również koncert muzyki klasycznej, monodram „Cesarz” wystawiony przez Jolantę Olszewską oraz spotkanie w Pałacu Kazimierzowskim.

W piątek przewidziano referaty i dyskusje w trzech równoległych  sesjach: „Historia prasy. Ludzie i tytuły”, „Prasa a rynek książki” i „Nowe media”.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa Zakładu Fotografii Prasowej oraz wystawa sprzętu komputerowego od lat 80. XX wieku do dzisiaj.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych. WSTĘP JEST WOLNY. Szczegóły programu na stronie http://www.lis.uw.edu.pl

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.