Najnowsze informacje z rynku poligraficznego

Najnowsze informacje z rynku poligraficznego

Przegląd

  • Koncern Agfa-Gevaert opublikował bardzo dobre wyniki finansowe za I kwartał 2011 roku. Zysk operacyjny (EBIT) z działalności podstawowej firmy wyniósł 40 mln euro, zaś zysk netto 5 mln euro. Przychody wzrosły o niespełna 12%, na co wpłynęła zwiększona sprzedaż zarówno w segmencie prepressu jak i przemysłowego druku cyfrowego. (Źródło: PAI PrintinPoland)
  • W dniu 21 czerwca w centrum konferencyjnym World Trade Center Poznań, ul. Bukowska 12 odbędzie się kolejne już  spotkanie z cyklu „Seminarium Heidelberg Polska” poświęcone najnowszym rozwiązaniom technologicznym.
    Podczas seminarium omówione i zaprezentowane na żywo zostaną rozwiązania, dzięki którym można maksymalnie efektywnie wykorzystać posiadany potencjał poprzez optymalizację organizacji procesów produkcyjnych. (Źródło: Heidelberg Polska)
  • Już drugi rok z rzędu Krynica Morska będzie gościć uczestników Letniej Konferencji Poligraficznej. Spotkanie to będzie pierwszą ważną imprezą branżową organizowaną po niedawnych targach Poligrafia, stąd w jej referatach sporo odniesień do nowości i rozwiązań prezentowanych podczas poznańskiej wystawy. Tematem przewodnim nadmorskiej konferencji, odbywającej się w dniach 15-18 czerwca w hotelu Kahlberg, będą „Drukarnie przyszłości”. Po raz pierwszy będzie jej towarzyszyć turniej tenisa ziemnego dla poligrafów o puchar firmy Zinart Systemy Graficzne. (Źródło: PAI PrintinPoland)
  • Koncern Stora Enso podjął kolejny znaczący krok naprzód w zakresie innowacyjnych technologii, umożliwiających pozyskiwanie materiałów odnawialnych. W należących do firmy zakładach Imatra w Finlandii powstanie fabryka celulozy mikrofibrylowanej (MFC), na razie niedostępnej w wersji na sprzedaż. Ten nowy, odnawialny materiał znajdzie zastosowanie w produkcji opartych na włóknach papierów i kartonów, barierowych materiałów opakowaniowych i innych aplikacjach z obecnej i przyszłej oferty Stora Enso. (Źródło: druk.info.pl)
  • Tegoroczne targi Poligrafia były ostatnimi, którymi kierował Jerzy Kaczmarek. Jego odejście jest spowodowane koniecznością skupienia się na pracach, które prowadzi jako kierownik Zespołu Sprzedaży i Obsługi Wystawców oraz zajęciem się projektem Kamień-Stone, którym do tej pory kierował Filip Bittner. Miejsce Jerzego Kaczmarka w projekcie Poligrafia zajmie teraz Piotr Kamiński kierujący od 2010 roku targami Euro-Reklama, łącząc tym samym ściślej ze sobą oba wydarzenia. (Źródło: Vidart.com.pl)
  • Firma GMC Software Technology poinformowała, że w I kwartale br. osiągnęła 30% wzrost przychodów w porównaniu z analogicznym okresem roku 2010. Zarząd oczekuje też dalszego wzrostu przychodów, m.in. za sprawą niedawnego wprowadzenia do oferty zaawansowanej, kompleksowej platformy do komunikacji z klientami – GMC Inspire. (Źródło: PAI PrintinPoland)
Kategorie: Poligrafia

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.