"Lotnicy" już w sprzedaży

"Lotnicy" już w sprzedaży
Właśnie trafiła do księgarń kolejna powieść W.E.B. Griffina z cyklu „Braterstwo broni”. Lotnicy, to ósmy tom tego bestsellerowego cyklu.

Jest rok 1964. Trwa eskalacja wojny wietnamskiej. Nowy styl walki wymaga nowych rodzajów broni, ludzi, którzy potrafią się nimi posługiwać, oraz nowej taktyki. Armia Stanów Zjednoczonych powinna jak najszybciej utworzyć pierwszą w historii Dywizję Szturmowo-Desantową – siłę o decydującym znaczeniu dla losów toczącej się wojny. Tymczasem mnożą się przeszkody – niewyszkoleni ludzie, niedoskonałości techniczne i rywalizacja pomiędzy poszczególnymi służbami. A jednak wyzwanie przyjmują pełni odwagi i poświęcenia bohaterscy lotnicy, którzy potrafią stawić czoło największym trudom.

Z cyklu „Braterstwo Broni” ukazały się następujące książki: Porucznicy, Kapitanowie, Majorowie, Pułkownicy, Zielone berety, Generałowie, Nowy gatunek oraz Lotnicy. W przygotowaniu ostatni tom cyklu – Operacje specjalne.

W.E.B. Griffin jest autorem wielu amerykańskich bestsellerów o tematyce wojskowej. Cykl „Braterstwo broni” to jedno z najsłynniejszych jego dzieł.

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazało się też pięć tomów innego cyklu „Prezydencki agent”: Z rozkazu prezydenta, Zakładniczka, Łowcy, Strzelcy i Tajne operacje.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.