Empik zdumiony decyzją UOKiK

Empik zdumiony decyzją UOKiK
 
„Ze zdumieniem przyjęliśmy negatywną decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zanim podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu transakcji z Akcjonariuszami Merlin.pl S.A. – gruntownie sprawdziliśmy wszelkie aspekty związane z tą inwestycją i wykluczyliśmy ryzyka z nią związane.

Na podstawie powszechnie dostępnych analiz rynkowych, jak również zleconych przez nas niezależnym firmom badań – ponad wszelką wątpliwość sprawdziliśmy, że połączone podmioty nie osiągną pozycji dominującej na rynku, a zatem przeprowadzenie połączenia będzie możliwe.

Aktualnie nasi prawnicy analizują uzasadnienie Urzędu do wydanej decyzji. Na podstawie ich rekomendacji zdecydujemy wspólnie z Akcjonariuszami Marlin.pl S.A., czy Spółka złoży odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów” – czytamy w przesłanym do Redakcji WW komunikacie Zarządu Grupy EM&F.

Spółka poinformowała również, że decyzja Urzędu nie zmienia strategicznych kierunków rozwoju Grupy EM&F jako detalisty wielokanałowego. Akwizycja Merlin.pl SA była częścią szerszego planu inwestycji Grupy EM&F w handel internetowy. W przypadku jeśli Empik nie zdecyduje się odwoływać od decyzji Urzędu, 130 milionów złotych, które zamierzał przeznaczyć na to przejęcie, będzie chciał w krótkim czasie zainwestować w przyśpieszenie realizacji tego planu.
 

Kategorie: Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.