Premiera książki "Zabójcze transakcje"

Premiera książki "Zabójcze transakcje"
Norb Vonnegut
„Zabójcze transakcje”

Premiera: 02.02.2011

Inteligentny, błyskotliwy i wciągający thriller odsłaniający brudne interesy i przekręty elity Wall Street.
Tylko ktoś, kto ponad dwadzieścia lat spędził w świecie finansów, pracując dla tak znanych instytucji jak Morgan Stanley,  Peabody, Chase Manhattan czy Citibank, jest w stanie stworzyć prawdziwie przekonującą finansową intrygę.

Dla Grove’a O’Rourke’a, top producera w firmie inwestycyjnej Sachs, Kidder and Carnegie, praca jest całym życiem. Jego najlepszy przyjaciel, Charlie Kelemen, to legenda – ekspansywny w świecie biznesu, znany i lubiany przez wszystkich. Tak się przynajmniej wydaje do czasu, gdy zostaje w spektakularny sposób zamordowany na oczach setek przerażonych gości imprezy urodzinowej swojej żony.

Kiedy wdowa po Charlie’em prosi Grove’a o pomoc, legenda przyjaciela zaczyna się chwiać i okazuje się, że wiele osób skrywa jakąś mroczną tajemnicę. Nie zdążywszy się jeszcze pozbierać po pogrzebie przyjaciela, Grove natrafia na sieć kłamstw i sfałszowanych dokumentów, sieć ludzi, których życie uległo drastycznej zmianie w chwili, gdy weszli w nieuczciwy interes. I przekonuje się, że pieniądze – wielkie pieniądze – potrafią ukryć nawet najbardziej krzyczące problemy w związkach i oszukać wszystkich.
Cóż, prawie wszystkich. 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.