Zapowiedzi wydawnictwa Galaktyka

Zapowiedzi wydawnictwa Galaktyka
Ekstremalna ekspozycja
David Nightingale
Data premiery 20.01.2011!!!!

 

Nuży cię przestrzeganie utartych reguł fotografii?

Książka Ekstremalna ekspozycja jest antidotum na rutynę i nudę; sposobem, który pozwoli ci wyrwać się z objęć schematu i poznać świat fascynujących fotograficznych możliwości, jakie stwarzają skrajne ustawienia przysłony i czasu naświetlania. Dzięki niej odważnie wkroczysz w świat niekonwencjonalnej fotografii i zaczniesz robić zdjęcia, obok których nie sposób przejść obojętnie!

·        Chwytanie w kadrze wydarzeń tak dynamicznych, że nie sposób zarejestrować ich gołym okiem.
·        Fotografowanie mrocznych zaułków, fajerwerków i trajektorii gwiazd na nocnym niebie przy użyciu długich czasów naświetlania.
·        Techniki zmniejszania głębi ostrości za pomocą jasnych obiektywów i ciekawych gadżetów, takich jak Lensbaby.
·        Fotografowanie z nieskończoną (niemal!) głębią ostrości

David Nightingale to zawodowy fotografik, którego prace były zamieszczane w wielu publikacjach. Jest współwłaścicielem firmy Chromasia, zajmującej się fotografią artystyczną i komercyjną, a także wykładowcą w Perfect Picture School of Photography  www.ppsop.com). Jego blog fotograficzny, znajdujący się pod adresem  ww.chromasia.com/iblog, zdobył wiele wyróżnień i nagród.

O ekspozycji wielu z nas myśli, że wystarczy, jeśli jest poprawna. Chociaż dzięki temu uzyskamy dobrze naświetlone zdjęcia, dobranie zależności między przysłoną a czasem naświetlania możemy potraktować również jako wyzwanie umożliwiające osiągnięcie interesujących, niebanalnych efektów. Autor książki próbuje nas tego nauczyć. Podpowiada, jak uzyskać zdjęcia zamrożonego, ale też rozmazanego ruchu; pokazuje wpływ przysłony na głębię ostrości i jak można w twórczy sposób wykorzystywać tę wiedzę.
Marcin Grabowiecki, Fotopolis.pl
 

Nowoczesna fotografia portretowa
James Cheadle, Peter Trawers

 
Z pewnością często się zastanawiałeś, jak zostało zrobione zdjęcie, które zwróciło twoją uwagę. W pierwszej części książki znajdziesz dokładne opisy przykładowych portretów, zarówno studyjnych, jak i tych wykonanych w plenerze przy użyciu mieszanego oświetlenia. Autorzy przedstawiają genezę fotografii, okoliczności w jakich powstawała i zdradzają parametry techniczne zrealizowanego w konkretnym stylu ujęcia.

Druga część poświęcona jest poszczególnym etapom pracy fotografa: począwszy od zdobycia zlecenia, poprzez poszukiwanie lokalizacji i prawidłowe naświetlenie, aż do analizy zdjęć oraz postprodukcji. Tutaj znajdziesz też odpowiedź na pytanie, czym powinieneś się kierować przy wyborze profesjonalnego sprzętu, który w przyszłości pozwoli ci utrzymywać się z fotografowania. Polecam.
Marcin Grabowiecki, Fotopolis.pl

·        Zbiór inspirujących portretów, zrealizowanych w najróżnorodniejszych stylach.
·        Zdjęcia opatrzone szczegółowymi informacjami technicznymi oraz trójwymiarowymi ilustracjami.
·        Wskazówki ekspertów na temat technik fotograficznych i sprzętu, wraz z przedstawionymi krok po kroku sposobami realizacji konkretnych zdjęć.
·        Lektura obowiązkowa dla amatorów i profesjonalistów, chcących poprawić swój fotograficzny warsztat.
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.