Nowości Wydawnictwa WAM

Nowości Wydawnictwa WAM
Nowości Wydawnictwa WAM

Ida Huberman
TAM

Zbiór opowiadań oparty na wspomnieniach, przywołujących miejsca, postaci, wydarzenia i przeżycia z okresu Zagłady i po drugiej wojnie światowej, zapamiętane oczami dziewczynki „stamtąd”, przekazywane niczym odległe przeżycia, pozornie zapomniane, pojawiające się ponownie, nagle, w różnych okolicznościach i stających się namacalną rzeczywistością, oglądaną z perspektywy półwiecza.

Zofia Szymanek FDC
PAMIĄTKA CHRZTU ŚWIĘTEGO

Bóg jest Miłością. Dlatego na świecie pojawiają się dzieci. Opowiada o tym ta barwnie zilustrowana książeczka dla maluchów. W albumie znajdują się specjalne miejsca na pamiątkowy wpis z uroczystości Chrztu Świętego, zdjęcia, modlitwy i życzenia.

Roman Brandstaetter
INNE KWIATKI
Świętego Franciszka z Asyżu

Roman Brandstaetter to najwybitniejszy w powojennej literaturze polskiej poeta pochodzenia żydowskiego zafascynowany Biblią i tematyką franciszkańską.
Pod wpływem podróży do Asyżu napisał „Inne kwiatki świętego Franciszka”. Zafascynowany miastem próbuje zatrzymać w książce swoje ulotne wrażenia, snując równocześnie refleksje nad sensem życia św. Franciszka.

Henryk Paprocki
MISTERIUM EUCHARYSTII
Interpretacja genetyczna liturgii bizantyjskiej

Z pierwotnych liturgii chrześcijańskiego Wschodu Kościół prawosławny zachował liturgie: Jana Chryzostoma, Bazylego Wielkiego, Jakuba Apostoła oraz uprzednio poświęconych darów. Poprzez przetłumaczenie ich na język polski i opatrzenie komentarzami oraz omówienie historii rozwoju liturgii na Wschodzie niniejsza publikacja zapoznaje czytelnika z bogactwem liturgicznym prawosławia.

Grażyna Weronika Dryl OSU
KONTEMPLACJA IKONY
Chrystus i Abba Menas

Ikona zatytułowana „Chrystus i Abba Menas” znana jest również jako Mój Towarzysz lub Jezus i Przyjaciel. To niezwykle rzadkie dzieło pochodzi z Egiptu, z Monasteru św. Menasa w Bawit i przedstawia Chrystusa z opatem monasteru, Menasem. Jest to ikona koptyjska, na której widoczne są pewne wpływy bizantyjskie: charakterystyczne dla liturgii szaty i bogato zdobiona księga, którą Chrystus trzyma w dłoni. Ikona  została napisana na drewnie figowym na przełomie VI i VII wieku. Jest jedną z najstarszych ikon koptyjskich, jakie dotąd odkryto.
Kontemplacja ikony Chrystus i Abba Menas jest zaproszeniem do trwania w głębokiej przyjaźni z Bogiem przez Chrystusa w Duchu Świętym.

Józef Augustyn SJ
O MODLITWIE I WALCE DUCHOWEJ
Rekolekcje jerozolimskie

Zapis rekolekcji, jakie Józef Augustyn SJ wygłosił w styczniu 2010 roku w Nowym Domu Polskim w Jerozolimie prowadzonym przez Siostry Elżbietanki. W rekolekcjach brały udział zarówno osoby zakonne, jaki świeckie.

 

Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.