Niezwykła podróż literacka w klimacie Cortazara

Niezwykła podróż literacka w klimacie Cortazara
Między życiem a śmiercią, snem a jawą, przy dworcu kolejowym poza krańcami świata, znajduje się miasto Palimpsest. Trafienie do niego jest cudem, tajemnicą, darem i przekleństwem; podróż jest zastrzeżona dla tych, którzy zawsze wierzyli, że istnieje jeszcze inny świat poza tym, jaki na co dzień postrzegamy. Ci, którym jest dane do niego trafić, zostają naznaczeni – po upojnej nocy na ich skórze pojawia się wytatuowana mapa cudownego miasta. Do tego królestwa pociągów-widm, lwich kapłanów, żywych kanji i kanałów pełnych śmietanki przybywa czworo podróżnych: Oleg – ślusarz z Nowego Jorku; November – pszczelarka; Ludovico – introligator, specjalista od oprawiania białych kruków; i młoda Japonka imieniem Sei. Każde z nich straciło coś ważnego – żonę, kochanka, siostrę, cel w życiu. To, co znajdą w Palimpseście, przejdzie ich najśmielsze wyobrażenia.
 
„Opowieści sieroty” wprowadziły czytelników w niepowtarzalny i odurzający świat wyobraźni Catherynne M. Valente.  Tym razem autorka tworzy lirycznie erotyczne miejsce magiczne, w którym groteska miesza się z pięknem, a podróż ku niemu zaczyna się od pocałunku nieznajomego…
 
Cudownie napisany i zachwycająco pomysłowy „Palimpsest” to książka dla wszystkich, którzy kochają stare mapy i odczuwają tęsknotę na dźwięk turkoczącego nocą pociągu. Współczesne arcydzieło, opowiedziane niepowtarzalnym głosem i z wyjątkową wrażliwością Valente – Ekaterina Sedia, autorka „The Alchemy of Stone”
 
 
 
 

Nominowany do nagrody Hugo, finalista nagrody Locus, Palimpsest ukazuje się 30 lipca w ekskluzywnej serii Uczta Wyobraźni .

W „Palimpseście” Catherynne M, Valente po prostu zwaliła mnie z nóg mistrzostwem w posługiwaniu się językiem – gęstym, opanowanym, narkotycznym, odpowiednim dla opowieści o dziwnej miłości i oglądanych w halucynacjach miastach” – pisze Warren Ellis, autor „Transmetropolitana”

 

Tytuł: Palimpsest

Autor: Catherynne M. Valente

ISBN: 978-83-7480-176-8

Stron: 320

Cena: 35

 
 
Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.