Największy wódz starożytnego Rzymu

Największy wódz starożytnego Rzymu
W najbliższą środę tj. 14 lipca trafi na rynek najnowsza publikacja Rebisu wydana w serii Historia. Będzie to książka Richarda A. Gabriela pt. Scypion Afrykański Starszy. Największy wódz starożytnego Rzymu.
 
 
 
Scypion Afrykański Starszy – pogromca Hannibala  – paradoksalnie pozostaje w jego cieniu na kartach historii. Pochodzący z zasłużonego dla republiki rodu Korneliuszów zwycięzca spod Zamy, wódz, który nie zaznał smaku klęski, który zrewolucjonizował rzymską taktykę militarną, który wreszcie rozszerzył panowanie Rzymu na Hiszpanię i Afrykę – pozostaje dziś niemal nieznany.
 
Czołowy historyk wojskowości, opierając się na przekazach starożytnych, wykorzystując również opracowania współczesnych historyków i wyniki najnowszych badań, daje czytelnikowi wyczerpującą, rzetelną biografię tego wybitnego wodza. Skupia się, co zrozumiałe, na jego błyskotliwych kampaniach wojennych, odmalowując przy tym oryginalny obraz życia codziennego armii z czasów wojen punickich.
 
Richard A. Gabriel wykłada na Wydziale Historii i Wojskowości w kanadyjskim Royal Military College w Kingston. Prowadził zajęcia z historii i nauk politycznych w US Army War College, kierował także katedrą etyki w US Marine Corps University. Jest emerytowanym oficerem armii Stanów Zjednoczonych, autorem kilkudziesięciu książek oraz artykułów z zakresu historii, jak i historii wojskowości. Mieszka w Manchesterze, w stanie New Hampshire w Stanach Zjednoczonych.
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.