"Cztery czerwcowe dni" już w księgarniach

"Cztery czerwcowe dni" już w księgarniach
Trzy armie na polach pod Waterloo. Dwóch wielkich wodzów, Napoleon i Wellington, którzy po raz pierwszy stają przeciw sobie.

 

Cztery czerwcowe dni to powieść opisująca batalię pod Waterloo z perspektywy oficerów, którzy odegrali w niej kluczową rolę: pułkownika De Lanceya, szefa sztabu Wellingtona, podpułkownika Macdonella, pruskiego generała Ziethena, marszałka Neya i samego Napoleona. Autor obszernie wykorzystał  wspomnienia uczestników i naocznych świadków wydarzeń. Dzięki temu udało mu się znakomicie oddać zarówno strategiczne posunięcia dowódców,  jak i krwawe realia walki wręcz. Czytelnik jest wraz z bohaterami na polu bitwy. Czuje frustrację Neya,

gdy jego jazda zostaje podczas szarży rozniesiona na strzępy, i wraz z Gwardią podpułkownika Macdonella broni Hougoumont do ostatniego żołnierza.

Ta książka to fascynująca opowieść o męstwie i honorze, walce o chwałę i zwycięstwo. Autor przedstawia atmosferę wojny z takim mistrzostwem, że choć znamy wynik bitwy, do końca śledzimy wydarzenia z zapartym tchem.

 „Porywająca powieść o ludziach wojny”.

                                   Bernard Cornwell, autor cyklu “Kampanie Richarda Sharpe’a”
 
Iain Gale pochodzi ze szkockiej rodziny o tradycjach wojskowych. Jest redaktorem biuletynu wydawanego przez National Trust for Scotland i krytykiem sztuki w „Scotland on Sunday”. Mieszka pod Edynburgiem. Oprócz Czterech czerwcowych dni opublikował dotąd dwie powieści przygodowe z cyklu o Jacku Steelu.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.