Inspiracje podróżnicze na lato 2010

Inspiracje podróżnicze na lato 2010
Inspiracje podróżnicze na lato 2010

21 czerwca obchodziliśmy pierwszy dzień lata, a wraz z jego nadejściem pojawia się tradycyjne pytanie: Jak je wykorzystać w tym roku? Wydawnictwo Bezdroża proponuje inspirację pomysłami innych podróżników, którzy dopiero zaczną swoją wielką przygodę lub od kilku tygodni czy miesięcy już ją realizują.

Bezdroża od wielu lat patronują najróżniejszym pomysłom podróżniczym, angażując się również w roku 2010 w ich popularyzację. Relacje z podróży można śledzić na Portalu Podróżnika www.bezdroza.pl lub na stronach poświęconych poszczególnym wyprawom. Towarzyszami przygód obieżyświatów niejednokrotnie są przewodniki Wydawnictwa Bezdroża.

  • Kuba Fedorowicz od października 2009 r. podróżuje po Ameryce Południowej. Jego samotny „Grand Tour, czyli pielgrzymowanie…”, do tej pory obejmował Meksyk, Gwatemalę, Salwador, Kostarykę, Panamę, Kolumbię, Ekwador, Peru. Obecnie Kuba jest w Boliwii, przed nim jeszcze Argentyna i Chile. Jak sam mówi: „Podróżuję, poznając ludzi, język, lokalna kulturę i obyczaje. Zwiedzam, ale i ‚pielgrzymuję’. Ważne dla mnie jest nie tylko dotarcie z punktu A do B, ale też to, co ‚po drodze’.. To właśnie mój ‚grand tour’.” Więcej o wyprawie Kuby na stronie www.mygrandtour.pl.
  • Obecnie w Boliwii znajduje się też Asia Paźniewska i Tomek Meks, którzy swą podróż do Ameryki Południowej złączyli z dość nietypowym celem: ślubem. Pokonawszy 30 tysięcy mil, dotarli do ołtarza w Puerto Libertad. Od ślubu, który odbył się w marcu, pokonują wspólnie kolejne kilometry, odkrywając wspaniałość przyrody (za nimi już m.in. kanion Colca, dawna stolica Inków Cuzco, jezioro Titicaca, Machu Picchu…) i lokalnych obyczajów. W tej nietypowej podróży towarzyszy im przewodnik Bezdroży „Peru i Bolwia. U podnóży Andów”. Więcej o wyprawie można poczytać na blogu Asi i Tomka www.30000mildooltarza.blogspot.com.
  • Ciekawy pomysł podróży wymyślili też Szymon, Ania, Agata i Michał. Zapoczątkowany w zeszłym roku w Szkocji pomysł na rowerową wyprawę szlakiem zamków i grodów będzie miał swoją kontynuację w sierpniu tego roku, tym razem jednak grupa przyjaciół za cel obrała Ukrainę. Na trasie wyprawy znajduje się ponad 50 zamków Ukrainy Zachodniej i Krymu. Zainspirowani wspólną historią, literaturą i Euro2012 podróżnicy pragną przemierzać zniszczone ukraińskie drogi, spać wśród ruin zamków oraz poznać zwyczaje tubylców. Pragną także dzielić się własnymi spostrzeżeniami podróżniczymi ze wszystkimi, którzy chcieliby przeżyć własny Ukraine Castle Tour… Więcej o planowanej wyprawie na: www.ukraina2010.cba.pl.
  • Od miesiąca Bezdroża śledzą także inną podróż odbywającą się „na dwóch kołach” – „Pielgrzymkę rowerową do Ziemi Świętej”. Organizatorem tej wyprawy jest Krzysztof Skok, który niegdyś pod patronatem Wydawnictwem Bezdroża pojechał samotnie rowerem do Pekinu na Igrzyska Olimpijskie. Tym razem obrał wraz z przyjaciółmi bliższy cel, przemierzając Ukrainę, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Syrię, Liban, Jordanię, by w końcu dotrzeć do Izraela. Sześciu rowerzystów znajduje się aktualnie w Jordanii, powoli zbliżając się do celu swojej wyprawy – według planu 22 czerwca powinni oni przekroczyć granicę izraelską. Powrót do Polski planowany jest natomiast na 27 czerwca. Więcej o wyprawie na www.bezdroza.pl.

 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.