"Miasto Szkła" już w marcu

"Miasto Szkła" już w marcu
Miasto Szkła już w marcu

Już w kwietniu tysiące miłośniczek serii Dary Anioła będzie szturmować księgarnie w całej Polsce. 24 marca ukazuje się trzeci tom serii zatytułowany Miasto Szkła amerykańskiej pisarki Cassandry Clare. Cassandra Clare napisała trylogię o przygodach piętnastolatki, Clary Fray, która z wampirem Simonem i aniołem Jacem walczy z demonami pod ulicami Nowego Jorku. Trylogia Dary Anioła stała się  najpopularniejszą serią gatunku literackiego tzw. paranormal romance obok serii Stephanie Meyer i bije rekordy popularności . Jednak w porównaniu z romansem Meyer, Cassandra do powieści wprowadziła również anioły i gotycki klimat walki z demonami. Co więcej mamy do czynienia z tajemnicą rodzinną i zakazaną miłością.

„Seria „Dary Anioła” to opowieść o świecie, w którym lubiłabym żyć. Piękne.”
– Stephenie Meyer, autorka „Zmierzchu”

Seria tak przypadła do gustu nastolatkom i ich mamom, że w sieci zaczęły pojawiać się fanowskie filmy kręcone przez licznych fanów autorki. Z nich możemy dowiedzieć się jak czytelnicy wyobrażają sobie swoich bohaterów. Bohaterką bestsellerowej serii jest Clary Fray która pewnej nocy w nocnym klubie widzi jak trzech nastolatków na jej oczach zabija chłopca, który, jak się okazuje, tak naprawdę nie jest chłopcem… Są to Nocni Łowcy, tajemna kasta wojowników, których celem jest walka z demonami. W ciągu następnych 24 godzin znika matka Clary, a ona sama o mało nie ginie z ręki demona.

Poszukując matki Clary trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem. Clary jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców – jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, półczłowieka, półanioła Jace’a. Pośród chaosu wojny Nocni Łowcy muszą zdecydować się na walkę u boku wampirów, wilkołaków i innych Podziemnych… albo przeciwko nim. Tymczasem Jace i Clary też muszą podjąć ważne decyzje: czy pozwolić sobie na zakazaną miłość?

Trylogia Dary Anioła składa się z Miasta Kości, Miasta Popiołów i Miasta Szkła i zajmuje pierwsze miejsca list bestsellerów również w Polsce.

Cassandra zaczęła pisać Miasto Kości w 2004 roku zainspirowana miejskim krajobrazem Manhattanu i Nowego Jorku, jej ulubionego miasta. Wcześniej pracowała jako dziennikarka w różnych czasopismach m.in. w tabloidach, w których zdawała relacje z podróży Brada i Angeliny, pisała o garderobie Britney Spears i innych celebrytów. Od 2006 roku w pełni poświęciła się pisaniu książek i ma nadzieje nigdy więcej nie pisać o Paris Hilton. Cassandra Clare przyjęła pseudonim Cassandra z własnej powieści zatytułowanej „Piękna Kasandra” , opartej na opowiadaniu Jane Austen.

Cassandra Clare nienawidzi pisać w domu, ponieważ rozpraszają ją telewizyjne reality show oraz jej dwa koty. Najchętniej pisze w kawiarniach i restauracjach. Jest fanką Internetowych społeczności, ma swój profil na Facebooku i YouTube.
http://www.cassandraclare .com/cms/home

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.