„Miasto Popiołów” wybrane przez czytelników i jurorów

„Miasto Popiołów” wybrane przez czytelników i jurorów
„Miasto Popiołów” wybrane przez czytelników i jurorów

Wydawnictwo Mag  Z radością informuje, że opublikowana przez Wydawnictwo Mag książka Miasto popiołów Cassandry Clare otrzymały nominację jurorów do tytułu „Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl”.

Ponadto książka Miasto popiołów  znalazła się wśród 3 tytułów, które otrzymały największą liczbę głosów w głosowaniu internautów i również otrzymała nominację. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu i wyborze finalistów na stronie http://www.ksiazkanawieczor.pl. Miasto Popiołów trafiło do pierwszej 10. top 20 Empik. W kwietniu ukaże się trzeci tom Miasto Szkła. Zapraszamy do poczytania http://issuu.com/WydawnictwoMag/docs/fragm_mp

Cassandra Clare jest uzależniona od plotkarskich blogów, podróży po świecie. I do tego pisze całkiem fajne rozrywkowe książki! Jej pierwsza powieść Miasto Kości jest bestsellerem w Polsce  i na świecie! Trafiła przebojem na wszystkie listy bestsellerów w Polsce.  Miasto Popiołów to drugi tom trylogii Dary Anioła, kontynuacja bestsellerowego Miasta Kości, obie wydane nakładem Wydawnictwa Mag.

Clary Fray ma poważny problem. Jej najlepszy przyjaciel, Simon, zakochał się w niej, a walczący ze demonami Jace, może być jej bratem, jej mama leży w śpiączce w szpitalu – ach, a czy wspomnieliśmy już że zły facet Valentine wzywa armię demonów aby przejąć kontrolę nad światem? Wystarczy tego aby każda normalna dziewczyna zaczęła wrzeszczeć rozpaczy, ale Clary nie jest zwyczajną dziewczyną – jest Nocnym Łowcą , pogromczynią wampirów i w książce Cassandry Clare Miasto Popiołów jej życie staje się bardzo skomplikowane. Mimo magicznych elementów Miasto Popiołów nie jest z cała pewnością ani bajką ani ksiązką fantasy. Autorska wizja współczesnego Manhattanu jest ostra i konsekwentna, wojownicy mają oczy podkreślone mieniącym się tuszem i noszą modne skórzane spodnie a wróżki urządzają odjazdowe imprezy. Pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji wątek trzyma czytelnika w stałym napięciu i nieświadomości a opisy bohaterów są tak dokładne, że można sobie  z łatwością ich wyobrazić. Co więcej, prawdziwym powodem, dla którego nie będziesz mógł odłożyć Miasta Popiołów to jego zadziwiające postaci. Dramat rozgrywający się między Clary i jej przyjaciółmi tak Cię wciągnie, że ledwie zauważysz że noszą miecze anielskie, jeżdżą na latających motorach i zmieniają się w wampiry.

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.