30% wzrost obrotów Zysk i S-ka Wydawnictwo

30% wzrost obrotów Zysk i S-ka Wydawnictwo
Zysk i S-ka Wydawnictwo zakończyło rok 2008 z 30% wzrostem sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego, z przychodem ze sprzedaży 22,6 mln zł. Wydano 111 tytułów (nowości i wznowienia), w tym 77 premier. Wydrukowano 1 mln 127 tys. egzemplarzy książek z logo Zysk i S-ka, a sprzedano 1 mln 63 tys. egz.
 
 
 
Podział oferty Zysk i S-ka Wydawnictwo:

  • 62% – beletrystyka
  • 15% – literatura naukowa
  • 13% – literatura dla dzieci i młodzieży
  • 10% – literatura popularno-naukowa

58% wydawanych tytułów to literatura polska, a 42% obca.
Średnia cena (zbytu) książki wydanej przez Zysk i S-ka Wydawnictwo w 2008 roku wynosiła 21 zł 26 gr.
Zysk i S-ka zatrudnia 29 pracowników etatowych.

Oferta książek Zysk i S-ka w roku 2008 potwierdziła linię prężnego rozwoju firmy, dostarczającej czytelnikom szeroko rozumianą beletrystykę, książki popularnonaukowe oraz podróżnicze. Spełniły się prognozy związane z sukcesem trzeciej części bestsellerowej mazurskiej sagi Małgorzaty Kalicińskiej zatytułowanej Miłość nad rozlewiskiem. Książka w ciągu pierwszego miesiąca sprzedana została w 130 000 egz., a poprzedzające ją Dom nad rozlewiskiem i Powroty nad rozlewiskiem w roku 2008 odpowiednio w ilości 137 000 i 85000 egz.

Spośród tytułów, które w minionym roku nie opuszczały księgarskich topów sprzedaży na szczególną uwagę zasługują Gringo wśród dzikich plemion (152 000 egz.) i Rio Anaconda (107 000 egz.) Wojciecha Cejrowskiego – zdobywcy podwójnej nagrody Bestseller 2008. Głośnym echem odbiła się również premiera książki Sprawa Lecha Wałęsy Sławomira Cenckiewicza (33 000 egz.) – przystępnej wersji publikacji SB a Lech Wałęsa: przyczynek do biografii Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka.

W roku 2008 Zysk i S-ka Wydawnictwo przywróciło do życia dwie znakomite serie (znane wcześniej z wydawnictwa ISKRY) – podróżniczą „Naokoło świata” oraz kryminalny „Klub Srebrnego Klucza”, proponując czytelnikom wznowienia najlepszych tytułów oraz wiele obiecujących premier. Jesienią 2008 zapoczątkowana została autorska seria „Podróże Retro”, wyjątkowa pod względem doboru tytułów i szaty edytorskiej.

Zysk i S-ka Wydawnictwo chętnie uczestniczyło w najważniejszych imprezach branżowych: (53 Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie, 12 Targi Książki w Krakowie) oraz licznych wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych (m.in. II Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku Poznań 2008, 3 Bieszczadzkie lato z książką  2008).

Książki Zysk i S-ka Wydawnictwo w ubiegłym roku cieszyły się ogromną popularnością zarówno wśród nabywców w księgarniach, jak i czytelników korzystających z wypożyczalni bibliotecznych. Najchętniej omawianą książką w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki był Dom nad rozlewiskiem Małgorzaty Kalicińskiej.
 

Kategorie: Literatura, Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.