Monument 14. Wściekły wiatr – trzecia część cyklu Emmy Laybourne

Monument 14. Wściekły wiatr – trzecia część cyklu Emmy Laybourne

Przegląd

W najbliższy wtorek, tj. 30 września trafi do księgarń Monument 14. Wściekły wiatr – trzecia część cyklu Emmy Laybourne. Przypomnę, że wcześniej ukazały się Monument 14. Odcięci od świata oraz Monument 14. Niebo w ogniu.

 

Monument_14_Wsciekly_wiatr 

KILKANAŚCIORO DZIECI. JEDEN SUPERMARKET. MILION RZECZY, KTÓRE MOGĄ PÓJŚĆ ŹLE.

ZOSTAŃCIE NA MIEJSCU. ALBO UCIEKAJCIE DO DENVER.

 

Ostatni, bardzo emocjonujący tom nowej serii dla młodzieży „Monument 14” trzyma w napięciu do samego końca. Jak grupka zżytych ze sobą dzieciaków przetrwa koszmar świata po apokalipsie? Czy powiedzie im się kolejna próba ocalenia?

 

TO KONIEC.

 

Dean, Alex i inni w ostatniej chwili opuszczają przeznaczoną do zniszczenia strefę i lądują w obozie dla uchodźców w Kanadzie. Niektórzy odnajdują tam rodziny. Wszyscy cieszą się względnym spokojem po strasznych przejściach. Wtedy Niko natrafia w gazecie na zdjęcie Josie. Dziewczyna żyje!

 

A MOŻE…

 

Jej los jest jednak tragiczny. Razem z nowymi towarzyszami o grupie krwi zero przebywa w obozie-więzieniu na terenie Stanów. Zakochany Niko jest zdecydowany ją stamtąd wyciągnąć. Postanawia po nią jechać. Dołączają do niego Dean, Jake i Astrid, której ciążą i nienarodzonym dzieckiem interesuje się wojsko. Chcą ją poddać tajemniczym eksperymentom, musi więc zniknąć.

 

„Monument 14” to intrygujące połączenie Władcy much z filmem Pojutrze.

 

Autorka zręcznie przemienia to, co mogło być kolejną postapokaliptyczną książką dla młodzieży, w pełen napięcia, przerażająco prawdziwy thriller”.

                          Publishers Weekly”

 

Mocny początek, a potem niesamowicie realistyczna historia przetrwania bohaterów z krwi i kości, której zakończenie budzi autentyczny dreszcz”.

                         „Booklist”

 

Emmy Laybourne jest pisarką i aktorką, jako artystka komediowa współpracowała m.in. z Comedy Central i MTV. Seria „Monument 14” to jej bardzo udany debiut powieściowy.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.