„Zielony wieczór z Irlandią” i Wydawnictwem Pascal

„Zielony wieczór z Irlandią” i Wydawnictwem Pascal
ZIELONY WIECZÓR Z IRLANDIĄ I WYDAWNICTWEM PASCAL


W najbliższy czwartek, 27 marca, miłośnicy „zielonej wyspy” spotkają się podczas „Zielonego Wieczoru z Irlandią” organizowanego przez Wydawnictwo Pascal i Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Podczas spotkania będzie można posłuchać irlandzkiej muzyki, porozmawiać z Krzysztofem Schrammem – prezesem Fundacji Kultury Irlandzkiej, a także obejrzeć ciekawe filmy o wyspie. Wstęp na imprezy jest bezpłatny.

„Zielony wieczór z Irlandią” odbędzie się w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSP przy ul. Królowej Jadwigi 14 w Bydgoszczy. Rozpoczęcie imprezy połączone z projekcją filmu o sekretach Irlandzkiej Armii Republikańskiej (IRA) zaplanowano na godzinę 17.00.

Irlandia fascynuje pięknym krajobrazem, zabytkami, zagmatwaną historią i odważnymi ludźmi. Zachodnia część Zielonej Wyspy to dzikie tereny Donegalu i Connemary, usiane wczesnochrześcijańskimi zabytkami Dingle oraz wyspy Aran. Irlandia Północna kusi zachwycającym wybrzeżem Antrim z imponującą Groblą Olbrzyma. Spragnieni mocniejszych wrażeń odnajdą także najstarszą na świecie licencjonowaną destylarnię whiskey w Bushmills. Kosmopolityczny Dublin i gwarny Belfast stanowią ważne ośrodki kultury w skali europejskiej. O tym wszystkim będzie można porozmawiać w czwartkowy wieczór z Krzysztofem Schrammem – prezesem Fundacji Kultury Irlandzkiej i jednocześnie autorem przewodnika „Irlandia”, wydanego przez Wydawnictwo Pascal. Spotkanie z autorem rozpocznie się o godzinie 18.00.

Na zakończenie czwartkowej imprezy fani U2 będą mogli obejrzeć koncert wyświetlany na wielkim ekranie Akademickiego Klubu Filmowego. Już w piątek (28 marca br.) partner akcji Empik zaprasza na pokazy filmów o Irlandii, które rozpoczną się o godzinie 16.00 w salonie w Domu Handlowym „Jedynak” przy ul. Gdańskiej 15 w Bydgoszczy.

Krzysztof Schramm urodził się w 1968 roku w Poznaniu. Jest nauczycielem. Ukończył historię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie uczy historii w IV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu, którego jest absolwentem. W 1990 roku był jednym z założycieli Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego, od 1994 roku – organizatorem wielu wypraw do Irlandii jak i innych krain celtyckich. W 2003 roku założył Fundację Kultury Irlandzkiej. Jako jeden z propagatorów obchodów Dnia Św. Patryka w Polsce od wielu lat jest zaangażowany w wszechstronne promowanie Irlandii, jej kultury jak i historii. W 2007 wydał z Pascalem napisany z Justyną Mazurek-Schramm przewodnik „Irlandia”.
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.