"Dziecko przybyłe z daleka" – nowość IW PAX

"Dziecko przybyłe z daleka" – nowość IW PAX
IW PAX
prezentuje
Guido Cattabeni
„Dziecko przybyłe z daleka” 
 
 
 
Rodzina adopcyjna lub zastępcza to dla wielu dzieci jedyna szansa na uniknięcie długoletniego pobytu w sierocińcu. Tym formom opieki nad opuszczonymi dziećmi poświęca się dzisiaj coraz więcej osób. Wiążą się z tym jednak wielorakie trudności: prawne, organizacyjne, psychologiczne, wychowawcze, społeczne. Jak je rozpoznać i przezwyciężyć? Jak pomóc dziecku wyrosnąć na człowieka zdolnego do pracy i miłości? Jak sprawić, aby rodzina poszerzona o dziecko „przybyłe z daleka” stała się dla niego środowiskiem przyjaznym i dającym mocne oparcie? Na te i inne pytania odpowiada włoski lekarz i psycholog kliniczny, współpracownik stowarzyszeń rodzinnych i adopcyjno-opiekuńczych, autor wielu książek, artykułów i wykładów.
Książka jest praktycznym, atrakcyjnie ujętym poradnikiem, adresowanym głównie do rodziców adopcyjnych i zastępczych, osób zainteresowanych podjęciem takich form opieki nad dzieckiem, doradców rodzinnych, pedagogów, psychologów, nauczycieli, wychowawców, duszpasterzy.
Wydanie polskie zostało poszerzone o wskazówki bibliograficzne oraz listę wybranych krajowych ośrodków adopcyjno-opiekuńczych.
 
Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.