„Twój domowy ser” – nowość od CeDeWu

Przegląd

Alessandro Valli po raz kolejny pokazuje, że samodzielne przygotowywanie żywności to świetne zajęcie, które pozwala często zaoszczędzić pieniądze, a przede wszystkim sprawia, że możemy jeść jeszcze smaczniej! W swojej książce „ Twój domowy włoski chleb” udowadnia, że produkcja pieczywa nie jest wcale trudna i czasochłonna. Teraz w „Twój domowy ser” zobaczycie, że podobna sytuacja jest z nabiałem.

Przygotowanie posiłków w domu ma same zalety: je się smaczniej, zdrowiej i taniej. Ser nie jest tu wyjątkiem i możecie nauczyć się go przygotowywać w domu małym kosztem, dobrze się przy tym bawiąc. W przeciwieństwie do tego, co można by myśleć, zrobienie sera w domu wcale nie jest trudne i również sprzęt do tego potrzebny jest bardzo prosty: mając jakieś naczynie, termometr i parę form (perforowane kubki do odprowadzania serwatki ze skrzepu) możecie uruchomić domową produkcję sera, która może dać Wam dużo satysfakcji.

 

W książce opisano wszystko, co jest potrzebne do produkcji sera w domu: od metody podstawowej, za pomocą której można wytwarzać zwykłe sery, do produkcji mozzarelli, gorgonzoli, sera camembert i serów z innych krajów, jak angielski cottage cheese, indyjski panir i niemiecki quark.

W książce jest także dodatek poświęcony innym rodzajom nabiału: jogurtowi, kefirowi i masłu.

 

W książce zostały omówione następujące tematy:

  • Wyposażenie do produkcji sera w domu
  • Podstawowe składniki sera
  • Metoda podstawowa – wytwarzanie caciotty i ricotty
  • Zaawansowane metody produkcji
  • Pleśnie i spółka – niebieskie sery pleśniowe, gorgonzola i camembert
  • Jogurt, kefir i masło sporządzone w domu

 

„Twój domowy ser. Sery pochodzące z Włoch i reszty świata”

Autor: Alessandro Valli

Tłumaczenie: Zbigniew Łucki

ISBN: 978-83-8102-037-4

Wydawnictwo CeDeWu

http://cedewu.pl

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: CeDeWu