Bestsellery wydawnictwa Mag w styczniu

Bestsellery wydawnictwa Mag w styczniu
Bestsellery wydawnictwa Mag w styczniu

Wśród wydanych przez wydawnictwo Mag w styczniu książek, na liście bestsellerów Empik Junior znalazł się wydany 11 stycznia tytuł „Jestem legendą” Richarda Mathesona. Współczesna powieść o wampirach, na podstawie którego powstał film z Willem Smithem w roli głównej, początkowo reklamowano jako fantastykę naukową, ponieważ, mimo iż powstała w 1954, jej akcja rozgrywa się w roku 1976, czyli w przyszłości. Matheson, piszący w surowym, niemal dokumentalnym stylu, był jednym z pierwszych autorów, którzy potrafili przekonać czytelnika, że nieumarli mogą się czaić nie tylko w odległym gotyckim zamku, ale i w chłodni miejscowego supermarketu.

Jestem legendą Richarda Mathesona to jedna z najważniejszych dwudziestowiecznych powieści o wampirach, regularnie pojawia się w pierwszych dziesiątkach przygotowywanych przez krytyków list najlepszych dzieł grozy. Richard Matheson jest Amerykaninem, powieściopisarzem i scenarzystą. Richard Matheson pojawiał się w wielu utworach innych twórców;  m.in. pojawił się w jednym z odcinków serialu TV “Archiwum X”.

Naukowe podejście Mathesona do zjawisk ponadnaturalnych w Jestem legendą oraz innych powieściach lat 50 – i 60 tych spowodowało pojawienie się pseudorealistycznych powieści fantasy takich jak Dziecko Rosemary i Egzorcysta.

Wyłącznym dystrybutorem oferty wydawnictwa Mag jest FKJO Sp. Zo.o.

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.