HOLLY BLACK w Polsce!

Wydawnictwo Jaguar oraz Empik zapraszają na spotkania z amerykańską pisarką Holly Black, niekwestionowaną królową literatury YA. Autorka spotka się z czytelnikami w Krakowie i w Warszawie 25 i 26 kwietnia.

Holly Black jest jedną z najpopularniejszych na świecie autorek książek dla młodzieży. Napisana przez nią seria „Okrutny książę” nie schodzi z pierwszych miejsc światowych list bestsellerów. Od ponad roku gości na TOP100 w empik.com. Książki Holly Black kupiło już ponad pół miliona polskich czytelników! Jej książki przetłumaczono już na 32 języki, część doczekała się też ekranizacji.

Nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazały się między innymi dwie trylogie fantasy: OKRUTNY KSIĄŻĘ (na którą składają się tomy “Okrutny książę”, “Zły król” i “Królowa niczego”) oraz ELFY ZIEMI I POWIETRZA (“Zła królowa”, “Serce trolla” i „Żelazna kraina”).


Ważne informacje:
Spotkania są biletowane, koszt biletu 25 zł. Bilety wyprzedane.

Scenariusz spotkań:
20 minut – rozmowa z autorką
20 minut – pytania od publiczności
3 godziny – podpisywanie książek

Z uwagi na ograniczony czas autorka będzie podpisywała wyłącznie książki (jedna książka dla jednej osoby) bez dedykacji i personalizacji.
Zdjęcia z autorką – osoba towarzysząca będzie mogła zrobić zdjęcie osobie biorącej autograf, nie można przechodzić za stolik autorki.
Przed spotkaniem będzie można nabyć premierowy tytuł „Następca tronu” oraz inne książki Holly Black w dedykowanym punkcie Empiku na terenie wydarzenia.

Spotkanie w Krakowie
wtorek 25.04.2023, ICE Kraków Congress Centre, ul. M. Konopnickiej 17, godz. 15.30.
spotkanie poprowadzi Marta Lis, konferansjer Mariusz Dąbrowski, tłumaczenie Anna Rosiak

Spotkanie w Warszawie
środa 26.04.2023, Multikino Złote Tarasy, ul. Złota 59, godz. 17.00.
spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, konferansjer Jan Bogdaniuk, tłumaczenie Anna Rosiak, tłumaczenie na jęz. migowy Bernard Kinov.

Spotkanie warszawskie będzie transmitowane online na kanałach Empiku oraz Wydawnictwa Jaguar.
Link do transmisji: https://www.facebook.com/events/945741290110507

Foto © Holly Black

Amerykańska pisarka Holly Black, niekwestionowana królowa literatury YA (Young Adult), odwiedzi Polskę. 25 kwietnia w Krakowie i 26 kwietnia w Warszawie autorka spotka się z fanami jej książek oraz z dziennikarzami.
Spotkania cieszą się rekordowym zainteresowaniem – w ciągu niecałych trzech godzin sprzedano blisko półtora tysiąca biletów. – To uczucie, kiedy jesteśmy tak szalonymi fanami, że podróżujemy na spotkanie z drugiego końca Ukrainy, ponad 1500 km w jedną stronę – napisała w komentarzu na Instagramie jedna z zagorzałych czytelniczek. Na spotkania z jedną z najpopularniejszych w Polsce i na świecie pisarek fantasy YA przyjadą wielbiciele z całej Polski, a także m.in. z Wielkiej Brytanii.

Napisana przez Holly Black seria „Okrutny książę” nie schodzi z pierwszych miejsc światowych list bestsellerów. W Polsce od ponad roku gości na TOP100 w empik.com. Książki Holly Black pokochało ponad pół miliona polskich czytelników!
Dziewczyna wśród elfów

Autorka „Okrutnego księcia” zabiera czytelników do magicznej krainy rządzonej przez elfy, które są mistrzami intryg, podstępów i spisków. Do ich świata jako dziecko trafia Jude. Mimo że dorasta wśród elfów, nigdy nie zostaje przez nie zaakceptowana. Staje się obiektem ich odrażających żartów i kpin. Najokrutniej wobec dziewczyny zachowuje się tytułowy książę. Gęsta fabuła, zaskakujące zwroty akcji oraz znakomicie stworzone postacie sprawiają, że książka została okrzyknięta przez krytyków mianem jednej z najlepszych opowieści fantasy ostatnich lat.
#BookTok

W czasie pandemii nastąpiła prawdziwa eksplozja literatury YA. Popularność książek dla młodych dorosłych nie słabnie, a wręcz rośnie wraz z rewolucyjnym rozwojem platformy TikTok. „Okrutny książę” stał się samoistnym bohaterem #BookToka, czyli społeczności tiktokerów, których zainteresowania skupiają się wokół książek. W swoich filmikach młodzi twórcy recenzują ulubione powieści, dyskutują i żartują na ich temat.

Książki dla młodych dorosłych

Książki YA są adresowane do młodzieży w wieku 12–18 lat. Termin stworzyli w latach 50. ubiegłego wieku amerykańscy bibliotekarze, którzy promowali czytelnictwo wśród młodych ludzi. Powieści, również obrazkowe, opowiadają historie nastoletnich bohaterów przeżywających swoje pierwsze miłości i odkrywających własną tożsamość. Dzięki mediom społecznościowym, zwłaszcza w czasie pandemii, zainteresowanie książkami YA wzrosło. Stały się one inspiracją dla młodzieży, by tworzyć własne historie lub nawiązywać do swoich, często niełatwych doświadczeń.

O Holly Black

Autorka skończyła studia na College of New Jersey. Pracowała jako redaktor w czasopismach medycznych, w tym w The Journal of Pain, a także w miesięczniku 8d, traktującym o grach fabularnych. Jednocześnie kontynuowała studia na Rutgers University. Jeśli nie powiodłoby się jej pisanie, myślała o tym, by zostać bibliotekarką.
Długo wyczekiwana wizyta Holly Black w Polsce to święto dla młodych czytelników!

 

Kategorie: Fantastyka, Wydarzenia