Zapowiedzi Wydawnictwa Universitas na jesień 2007

Zapowiedzi Wydawnictwa Universitas na jesień 2007
Na jesień Wydawnictwo Universitas proponuje Państwu mieszankę sensacji i kryminału (Encyklopedia morderstw Carla Sifakisa, Obcy w domu G. Simenona), polityki (Andrzej Walicki, Inteligencja, Liberalizm, Rosja. Próby myślenia pod prąd, A. Romanowski, Rozkosze lustracji. Wybór publikacji (1998-2007), Jan Woleński, Lustracja jako zwierciadło) jak i sztuki i kultury – polecamy szczególnie: Ikonografię Placu wszystkich świętych, ulic Franciszkańskiej i Kanoniczej w Krakowie Iwony Kęder i Waldemara Komorowskiego – trzeci już tom serii „Widoki Krakowa”, a także bogatą w ilustracje pozycję dokumentującą źródła obrzędowości ludowej: Obrzędy polskie. Od Andrzejek do Zaduszek Janusza Kamockiego.
Seria „Horyzonty nowoczesności” wzbogaci się o kilka nowych tytułów: H. Belting – Antropologia obrazu, J. Kristeva, Czarne słońce. Depresja i melancholia, F. Soulages, Estetyka fotografii
D. Attridge, Osobowość literatury, André Rouillé, Fotografia. Między dokumentem a sztuką współczesną.
Wydarzeniem wydawniczym będzie z pewnością nowa interpretacja literatury polskiej XX wieku – a konkretnie nowatorskie spojrzenie na twórczość Leśmiana, Schulza i Witkacego autorstwa Michała Pawła Markowskiego: Literatura polska XX wieku. Pisarze i projekty.
Nakładem Universitas ukaże się również ostatnia książka Paula Ricoeura Żyjąc aż do śmierci.
W serii „Estetyki świata” – kolejna pozycja: Estetyka chińska pod red. Adiny Zemanek. Z kolei w ramach kontynuacji naszego cyklu książek o Japonii polecamy Śmierć w Japonii M. Pingueta.
Pełną listę zapowiedzi na najbliższe miesiące znajdą Państwo na stronie www.universitas.com.pl
 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.