Premiera książki "Arka odkupienia t.2"

Premiera książki "Arka odkupienia t.2"
Alastair Reynolds
Arka odkupienia. Tom 2
Data wydania: 6 kwietnia 2007

 

 
 
O KSIĄŻCE:
Powieść futurystyczna najwyższych lotów, w której Alastair Reynolds w pełni wykorzystuje swoją wiedzę astronomiczną i doświadczenie naukowe.

Powieść rozgrywa się w odległej przyszłości, na początku dwudziestego siódmego stulecia. Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki.

Teraz nastąpi reakcja.

Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców – pewnego odłamu ludzi, uczestników zbiorowej świadomości, zbudowanej na modłę ula.

Czterysta lat później, w końcowej fazie brutalnej wojny międzyplanetarnej, coś wywołało panikę wśród tajnego kierownictwa Hybrydowców. Gdy zrozumiano przyczynę nowego zagrożenia, Clavain planuje ponowną ucieczkę.

Szuka dawno zaginionej infernalnej broni, która może wpłynąć na bieg wydarzeń. Wraz z grupą sprzymierzeńców Clavain leci na Resurgam – kolonię archeologiczną, która przeżywa kryzys. Dla dobra ludzkości zamierza odzyskać broń. Jego rozgoryczona rywalka Skade postawiła sobie inny cel i by go zrealizować, gotowa jest zmienić nawet samą rzeczywistość.

Clavain ma jednak poważniejsze problemy: ktoś przejął kontrolę nad bronią i ma własne, bardzo konkretne plany – to triumwir Volyova, uznana za wojennego przestępcę po tym, czego dokonała w „Przestrzeni objawienia”.

Ale broń również nie jest pozbawiona własnej woli…

O AUTORZE:

Alastair Reynolds, konkurent dla Stephena Baxtera i Petera F. Hamiltona na polu brytyjskiej SF, wnosi do swojej twórczości wiedzę astronomiczną. Ma doktorat z astronomii, doświadczenie jako astrofizyk, zdobyte podczas kilkuletniej pracy w Europejskiej Agencji Badań Kosmicznych w Holandii. Podczas ostatnich dziesięciu lat Reynolds opublikował wiele opowiadań SF, z których na szczególną uwagę zasługuje A Spy in Europa (1997) oraz Galactic North (1999), oba opublikowane w Interzone, również The Great Wall of Mars(2000, w Spectrum SF). Wszystkie dzieją się w powstającej przyszłości. Przestrzeń objawienia jest pierwszą powieścią Reynoldsa, jedną z licznych tomów, która w zamierzeniu jest rozwinięciem wątku z A Spy in Europa  do rozmiaru epickiej powieści. Przestrzeń objawienia była nominowana w 2000 roku do nagrody Stowarzyszenia Brytyjskich Pisarzy SF. Migotliwa wstęga [Chasm City –oryg.] jest tego kontynuacją.
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.