Kolejne publikacje z cyklu "Kupcy i ich żywostatki"

Kolejne publikacje z cyklu "Kupcy i ich żywostatki"
SZALONY STATEK CZ.1. SERIA KUPCY I ICH ŻYWOSTATKI TOM 2. Robin Hobb
Data wydania: 30 MARCA 2007

Miasto Wolnego Handlu to centrum egzotycznego handlu, a także siedziba kupieckiej arystokracji słynącej ze swoich rzadkich i niezwykłych, wyrzeźbionych z czarodrzewu żaglowców, które w magiczny sposób zmieniają się w żywe istoty.
Kontynuacja powieści Czarodziejski statek pierwszego tomu cyklu „Kupcy i ich żywostatki” opowiadającego o rozpaczliwej walce, jaką o czarodziejską „Vivacię” stoczy jedna z rodzin należących do grupy Pierwszych Kupców z pozbawionym skrupułów pirackim kapitanem. W Szalonym statku los przestał się uśmiechać do rodziny Vestritów: ich żywostatek zajmują piraci, głowa rodu zaś oraz najstarszy syn dostają się do niewoli. Młoda Althea obmyśla desperacki plan. Zamierza ona odremontować porzucony żywostatek o niebezpiecznie rozchwianej osobowości i – rzucając na szalę resztki rodzinnej fortuny – pożeglować ku przeznaczeniu…

Kolejne tomy serii będą się ukazywać co miesiąc, w maju i czerwcu Statek Przeznaczenia.

SZALONY STATEK CZ. 2. KUPCY I ICH ŻYWOSTATKI TOM 2.Robin Hobb
Data wydania: 20 kwietnia 2007

 

 
 
W Szalonym statku los przestał się uśmiechać do rodziny Vestritów: ich żywostatek zajmują piraci, głowa rodu zaś oraz najstarszy syn dostają się do niewoli. Młoda Althea obmyśla desperacki plan. Zamierza ona odremontować porzucony żywostatek o niebezpiecznie rozchwianej osobowości i – rzucając na szalę resztki rodzinnej fortuny – pożeglować ku przeznaczeniu…

W skład serii  Kupcy i ich żywostatki  wchodzą: Czarodziejski statek (tom 1 i 2), Szalony statek (tom 1 i 2) oraz Statek przeznaczenia (tom 1 i 2)

Dotychczas ukazały się 2 trylogie o uczniu skrytobójcy Trylogia Złotoskóry: Misja błazna, Złocisty błazen, Przeznaczenie błazna oraz trylogia Skrytobójca : Uczeń skrytobójcy, Królewski skrytobójca i Wyprawa skrytobójcy)

Robin Hobb debiutowała trylogią o uczniu skrytobójcy (Uczeń skrytobójcy, Królewski skrytobójca i Wyprawa skrytobójcy), stając się od razu największym objawieniem literatury fantasy lat dziewięćdziesiątych. Szczególne uznanie krytyków i czytelników na całym świecie przyniosła jej umiejętność tworzenia autentycznych, nietuzinkowych postaci, jakże różnych od rzesz papierowych, podobnych do siebie jak krople wody bohaterów zaludniających karty wielu innych powieści z tego gatunku.
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.