Wyniki Empik.com za 2006 rok

Wyniki Empik.com za 2006 rok
Ubiegły rok witryna Empik.com zakończyła przychodami w wysokości 17,9 mln zł – do grudnia wzrosły one sześciokrotnie. W tym roku obroty mają osiągnąć poziom nawet ponad 40 mln zł. Do lidera rynku Merlin.pl grupa ma jednak jeszcze daleko – warszawska spółka osiągnęła w ubiegłym roku sprzedaż na poziomie 63 mln zł. W tym roku planuje zanotować wzrost przychodów do ponad 100 mln zł. Konkurencja między Spółkami jest na tyle zacięta, że w ubiegłym tygodniu wydawcy poskarżyli się do PIK-u, że Empik nie przyjmuje książek z logo Merlin.pl. Polska Izba Książki postanowiła zasięgnąć opinii prawników, czy sieć Empik ogranicza konkurencję.
 
Empik.com w najbliższym czasie ma być wzmocniony przez serwis społecznościowy w rodzaju MySpace czy Grono poświęcony książkom, filmom i muzyce. 
 
Grupa Empik Media & Fashion chce też mocniej postawić na sprzedaż usług komórkowych. W sieci salonów “Empik” będą dystrybuowane telefony i usługi telefonii komórkowej sieci Play, należącej do spółki P4.
 
W tym roku Grupa Empik Media & Fashion chce otworzyć w kraju od 70 do 90 nowych sklepów. Spółka wyda na to 80-90 mln zł.
Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.