Wydawnictwo Komunikacji i Łączności – podsumowanie roku 2006

Wydawnictwo Komunikacji i Łączności – podsumowanie roku 2006
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności rozpoczęły działalność 1 stycznia 1949 r. Oficyna specjalizuje się w wydawaniu fachowych publikacji dla ludzi nauki, studentów, praktyków  w zawodzie,
hobbystów i miłośników motoryzacji, lotnictwa, drogownictwa,
elektroniki i telekomunikacji – zarówno historii tych dziedzin, jak i
dnia dzisiejszego. Właścicielami firmy są obecni i byli pracownicy wydawnictwa. W 2006 r.
został podwyższony o 100% kapitał zakładowy, struktura udziałowców nie
uległa zmianie.
 
W 2006 roku WKiŁ zanotowały przychody ze sprzedaży książek wynoszące 4,85 mln zł, czyli dokładnie na tym samym poziomie co w 2005 roku.
 
 
 
W roku ubiegłym oficyna wydała 83 tytuły (76 tytułów książkowych, 7 publikacji zleconych), w tym 24 nowości. Łącznie sprzedano 150 tys. egz., w stosunku do 180 tys. egz. w roku poprzednim. Spadek produkcji i sprzedaży egzemplarzowej wynika z tego, że firma nie podpisała w tym roku umowy z dystrybutorem kalendarzy.
 
W 2006 roku najlepiej sprzedawały się poradniki motoryzacyjne popularnych marek samochodów. Dużą atrakcją było wydanie 50 rocznika “Informatora samochodowo-motocyklowego”.
 
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności prowadzą księgarnię internetową www.wkl.com.pl, której sprzedaż stanowi ok. 7% przychodów. Dodatkowo firma ma podpisane umowy o współpracy partnerskiej z portalami motoryzacyjnymi lub telekomunikacyjnymi, z których realizuje zamówienia. Książki oficyny sprzedają w Internecie również inni uczestnicy rynku, jej partnerzy bezpośredni lub inne księgarnie internetowe. Tytuły WKiŁ dostępne są również na portalach aukcyjnych Allegro i Ebay.
 
Od lat WKiŁ bierze udział w targach książki we Frankfurcie. W 2006 r. oficyna była również obecna na targach książki w Moskwie.
 
W 2007 roku WKiŁ planuje wydanie około 80 tytułów, w tym 30 nowości.  
 
Firma zatrudnia 27 osób i nie przewiduje zmian w zatrudnieniu w najbliższym czasie. 
  
 
 
 
 
 
 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.