Jak wspierać dziecko w szkole, która nie działa. Poradnik dla rodziców

Przegląd

NOWOŚĆ

Liczba stron: 216
Cena okładkowa: 44,90 zł
EAN: 9788327127303
ISBN: 978-83-271-2730-3
Format: 170×220

System edukacji zapadł się pod ciężarem własnych, nierealnych założeń i z tej zapaści długo się nie podniesie. A twoje dziecko spędzi dwanaście lat w szkole, która nie stwarza dla niego wystarczających warunków do pełnego, wartościowego rozwoju.

Co powinieneś, rodzicu, zrobić w tej sytuacji? Uciekać czy walczyć? Ani jedno, ani drugie. Po prostu udziel swemu dziecku mądrego, adekwatnego wsparcia, które poprawi jego dobrostan, a nie jeszcze bardziej go naruszy.

 

Twoim głównym narzędziem powinna być uważność na dziecko i idąca za nią prawdziwa głęboka relacja. Przyda Ci się też kilka technik i sposobów, aby twoje zaangażowanie przynosiło odpowiednie rezultaty. I właśnie o tym jest ta książka.

O Autorach

Boguś Janiszewski – absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Ekonomicznego (MBA) w Poznaniu. Pisarz, nauczyciel, ekspert związany ze środowiskiem edukacji niepublicznej. Autor licznych, stworzonych wspólnie z ilustratorem Maxem Skorwiderem popularnonaukowych książek dla dzieci: Ekonomia, Polityka, Mózg, Kosmos, Sztuczna inteligencja, Klimat, Śmieci. W 2020 roku został przyjęty w poczet członków Unii Literackiej.

Joanna Rawecka -absolwentka psychologii, specjalności klinicznej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, certyfikowana psychoterapeutka w nurcie poznawczo-behawioralnym. Na co dzień prowadzi ośrodek psychoterapii, w którym pracuje przede wszystkim z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Od lat zainteresowana problemami i wyzwaniami współczesnej edukacji z perspektywy rozwojowej i zmian społeczno-cywilizacyjnych. Prowadziła również szkolenia dla nauczycieli. Pisywała bajki dla dzieci oraz artykuły z zakresu psychologii rozwojowej. Brała udział w projektach badawczych MNiSW dotyczących społecznego i fizycznego otoczenia rozwoju małego dziecka oraz tworzenia narzędzi do psychologicznej diagnozy gotowości dzieci do uczenia się. Mama dwóch córek, na których, wierna swoim przekonaniom i wiedzy, nie bała się edukacyjnie „eksperymentować”. Twierdzi, że było warto.

 

Kategorie: Hobby i Poradniki