Brakuje książek Ryszarda Kapuścińskiego

Brakuje książek Ryszarda Kapuścińskiego
Po śmierci Ryszarda Kapuścińskiego dynamicznie wzrosła sprzedaż wszystkich tytułów, znajdujących się w dorobku artysty. Księgarze informują, że książki Kapuścińskiego znikają z półek w niespotykanym dotąd tempie. Obecnie czytelnicy muszą mieć dużo szczęścia, aby odnaleźć w sprzedaży jeden z tytułów najbardziej znanego polskiego pisarza-podróżnika i reportażysty. Książek brakuje zarówno w tradycyjnych punktach sprzedaży, jak również w księgarniach internetowych. Wydawnictwa zapowiedziały wznowienie wszystkich dzieł pisarza.

 
Wydawnictwo Czytelnik poinformowało nas o realizacji dodruku popularnych książek Kapuścińkiego „Cesarz”, „Imperium” i „Heban”. Publikacje trafią do sprzedaży w pierwszej dekadzie lutego. Wznowienia pozostałych tytułów będą realizowane na bieżąco, na podstawie informacji o zapotrzebowaniu.
 
Z kolei Wydawnictwo Znak w tym tygodniu przekaże do sprzedaży dodruk książek „Podróże z Herodotem”, „Ten inny” i „Autoportret reportera”. Dodatkowo 8 lutego ukaże się książka „Podróże z Ryszardem Kapuścińskim”, która miała być prezentem na 75. urodziny pisarza.
Kategorie: Literatura, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.