List z przeszłości. Poleca Wydawnictwo Kobiece

Przegląd

Książka, która wraz z podróżą i odkrywaniu tajemnic przeszłości odsłania niebywały sekret. Uroczo szczera, fascynująco tajemnicza i piekielnie wzruszająca. List z przeszłości to niezwykle obiecujący debiut Mairi Wilson – wielokrotnie nagradzany i rekomendowany.

Serce Lexy Shaw rozpada się na milion kawałków. W zaledwie kilka dni traci zarówno ukochaną matkę Isobel, jak i drogą jej sercu nianię matki. Z gorzkimi okruchami wspomnień i świadomością, że została totalnie sama na świecie, apatycznie przegląda rzeczy po zmarłych. Nagle odkrywa list, który może zmienić wszystko. Czy Lexy przez lata żyła w kłamstwie? Kto jest jej prawdziwą rodziną? Dokąd zaprowadzą ją samotność i desperacja? Czy marzenie o odkryciu sensu życia pokona granice czasu i kontynentów? Tajemnice gonią tajemnice, wyzwanie pędzi za wyzwaniem, a rozpaczliwe próby odzyskania tożsamości wystawiane są na niejedną trudność.

Książka została uznana za nietypowe połączenie detektywistycznego thrillera, emocjonującej podróży i uwodzącej intrygi rodzinnej. Zdobyła prestiżową nagrodę Sunday Mail Fiction Competition, a jej autorka z nikomu nieznanej autorki wierszy i opowiadań stała się rozpoznawalną pisarką.

List z przeszłości to propozycja dla bardziej ambitnych i wymagających literacko czytelniczek, z misternie przeprowadzoną intrygą, umiejętnym stopniowaniem napięcia i nietuzinkowym zarysowaniem postaci bohaterów. Cała feria barw i emocji wychodzi ze stronic niniejszej książki, którą po prostu żal nie przeczytać.
Więcej informacji o książce znajdziesz na stronie Wydawnictwa Kobiecego TUTAJ>

 

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.