"Księżycowy park" od 5 kwietnia w księgarniach

"Księżycowy park" od 5 kwietnia w księgarniach
Już 5 kwietnia br. trafi do księgarń powiesc Breta Eastona Ellisa „KSIEZYCOWY PARK”. To według krytykow najlepsza powieść autora skandalizującego American Psycho.
 
 
 
Wyobraź sobie, że już na studiach zdobywasz bogactwo i sławę autora bestsellerowych powieści. Wyobraź sobie, że twój nieznośny ojciec umiera i zostaje z niego ledwie torebka popiołu w bankowej skrytce, a twoja sława rozpada się w ogniu krytyki i pod ciężarem uzależnień. Wyobraź sobie, że dziesięć lat później dostajesz drugą szansę – żonę, dzieci i spokojne życie na bogatych przedmieściach – lecz już po paru dniach ta nowa, piękna rzeczywistość zaczyna się rozsypywać.
 
Księżycowy park nie przestaje zaskakiwać czytelnika, łącząc gatunki tak odległe jak komedia i horror, w zdumiewającym finale okazuje się zaś powieścią o miłości i stracie, o ojcach i synach, a przy tym najbardziej oryginalnym i poruszającym dziełem w niezwykłej karierze autora American Psycho.
 
Bret Easton Ellis, jeden z najlepszych współczesnych pisarzy amerykańskich, urodził się w1964 r. w Los Angeles. Studiował w Bennington College, gdzie napisał pierwszą powieść, Less than Zero. Autor (Od)lotów godowych, szokującego, znanego też z ekranizacji American Psycho (kultowej, kontrowersyjnej i wyklętej powieści o maklerze giełdowym, który z dnia na dzień staje się seryjnym mordercą), Informatorów i Glamoramy. Mieszka w Nowym Jorku i Los Angeles.
 
„Najbardziej wciągająca z książek Ellisa”.

                                                 Janice P. Nimura, „Los Angeles Times”

 
„To egzorcyzm przywracający Ellisa życiu i twórczości”.

                                                Edward Wyatt, „New York Times”

 
„Fascynująca gra między rzeczywistością a fikcją”.

                                                Christine Thomas, „San Francisco Chronicle”

 
„Autor daje się ponieść wyobraźni i porywa ze sobą czytelnika”.

                                                 Janet Maslin, „New York Times”
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.