Już w sprzedaży wyjątkowy album “Karol Wojtyła. Wiara, droga, przyjaźń…"

Już w sprzedaży wyjątkowy album “Karol Wojtyła. Wiara, droga, przyjaźń…"
Już w sprzedaży wyjątkowy album  “Karol Wojtyła. Wiara, droga, przyjaźń. Wędrówki z przyjaciółmi (1952-1954)” Wyd. Prodoks i Anima Media
 
Księgarnia Wysyłkowa Prodoks objęła patronat i została wyłącznym dystrybutorem albumu pt.  „Karol Wojtyła. Wiara, droga, przyjaźń. Wędrówki z przyjaciółmi (1952-1954)”, który poświęcony jest  turystycznym wędrówkom Karola Wojtyły („Wujka”) wraz z przyjaciółmi („Rodzinką”).
 
Album bez wątpienia jest pozycją unikatową. W większości zawiera niepublikowane dotąd zdjęcia z wypraw turystycznych w których uczestniczył ks. Karol Wojtyła w latach 1952-1954. Ich autorami są uczestnicy wypraw: Sługa Boży Jerzy Ciesielski oraz Stanisław Rybicki.
Dzięki albumowi możemy przenieść się w klimat wypraw tamtych czasów i zapoznać się z krótkimi wspomnieniami osób, które wraz z „Wujkiem” wędrowali po Beskidach, Pieninach i Bieszczadach oraz uczestniczyli w ich pierwszym wspólnym spływie kajakowym Brdą.
 
Promocji albumu towarzyszy wystawa trwająca do 3 grudnia w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich, Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie przy ul. Pijarskiej 8, na której prezentowane są unikatowe zdjęcia z lat 1952-1954, przedstawiające młodego Księdza Karola Wojtyłę w otoczeniu młodzieży, z którą chętnie spędzał czas. Wspólne wędrowanie po górach, zimowy wyjazd na narty, spływ kajakowy czy wycieczki rowerowe utrwalone na fotograficznej kliszy przybliżają nam te czasy, przenoszą w urokliwe miejsca naszej ojczyzny, a równocześnie pozwalają towarzyszyć w początkach niezwykłej przyjaźni, jaka stała się przywilejem tej grupy osób. Dodatkowym atutem wystawy są wspomnienia uczestników tych wypraw oraz rzeczy używane w czasie wypraw, a zachowane przez nich do tej pory.
Wystawa zorganizowana jest pod patronatem honorowym:
– Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza
– Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego
 
Szczerze zachęcam do przyłączenia się i wyruszenia na szlaki, które przed laty przemierzał Ksiądz Karol Wojtyła z grupą młodych ludzi. Niech to nie będzie tylko podróż sentymentalna, lecz niech będzie impulsem – tak dla młodych, jak i ludzi dorosłych, seniorów – by wciąż bardziej być niż mieć i by po prostu piękniej żyć.
[Ze słowa wstępnego J.E.Ks.Kard. Stanisława Dziwisza.]
 
Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.