Autorka światowego hitu "You’re Beautiful" komponuje muzykę do Eragona

Autorka światowego hitu "You’re Beautiful" komponuje muzykę do Eragona
Autorka światowego hitu You’re Beautiful komponuje muzykę do Eragona
 

Amanda Ghost jest współautorką (wraz z Jamesem Bluntem) głośnego hitu i najlepiej sprzedającego się singla 2005 roku You’re Beautiful, utworu, który króluje na szczycie list przebojów po obu stronach oceanu. Piosenki Amandy Ghost będą dodane do ścieżki dźwiękowej Eragona autorstwa Patricka Doyle’a, który jest autorem ścieżki dźwiękowej m.in. do filmów Dziennik Bridget Jones oraz Harry Potter i czara ognia.

 
Eragon to amerykańska superprodukcja wytwórni 20th Century Fox, ekranizacja światowego bestselleru wydawniczego Eragon, pierwszego tomu trylogii Dziedzictwo autorstwa Christophera Paoliniego. Eragon opowiada o przygodach piętnastoletniego chłopca, który pewnego razu znajduje błękitny kamień. Okazuje się, że kamień jest jajem, z którego wykluwa się smoczyca Saphira. Razem z chłopcem łączy ją nierozerwalną więź duchowa. Eragon wyrusza z Saphirą w misję uwolnienia kraju spod panowania tyrana oraz osobistej zemsty za śmierć najbliższych, aby wypełnić swoje przeznaczenie i doprowadzić do odrodzenia starożytnej kasty honorowych Jeźdźców Smoka.
 
Christopher Paolini, który nigdy nie przeszedł formalnej edukacji szkolnej (uczył się w systemie home-scholooling, rozpowszechnionym w St. Zjednoczonych), rozpoczął pisanie powieści w wieku 15 lat. Pierwszy tom trylogii ponad 2 lata był na 1 miejscu listy bestsellerów Publisher’s Weekly, drugi tom Najstarszy pierwszego dnia sprzedał się w ponad 400 000 egzemplarzy osiągając status megabestselleru.
 
Trzeci tom, zamykający trylogię, ukaże się w 2007 roku.
 
Piosenek Amandy Ghost można posłuchać na jej oficjalnej stronie internetowej www.amanda-ghost.com
 
Premiera filmu Eragon nastąpi w grudniu 2006
 
Dystrybutorem filmu w Polsce jest Cinepix
Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.