National Geographic zaprasza na spotkanie z Indianami

National Geographic zaprasza na spotkanie z Indianami
Asia i Edi Pyrek
będa podpisywali książkę
„Wszyscy jesteśmy Indianami”
podczas 9. Targów Książki w Krakowie
w sobotę, 29 października 2005, o godz. 14.00
przy ul. Centralnej 41a w Krakowie – stoisko nr: E 11
 
logo
  Wszyscy jesteśmy Indianami
Asia Pyrek, Edi Pyrek

Na spotkanie z niezwykłą parą polskich Indian i niezwykłą książką
o wyprawie, podczas której nic nie jest pewne,
o magicznych spotkaniach z ludźmi i przyrodą,
o indiańskich zwyczajach, rytuałach i wierzeniach
oraz o krwawej ceremonii Tańca Słońca
zaprasza National Geographic Polska.

Ameryka, którą znają, to przydrożne stacje benzynowe, indiańskie rezerwaty, tanie supermarkety i spotkania pełne rozmów i magii. Asia i Edi Pyrek od lat wędrują przez bezkresne prerie i gwarne metropolie Stanów Zjednoczonych, odkrywając niezwykły i wciąż żywy świat północnoamerykańskich Indian. Swoją ostatnią, trzymiesięczną wyprawę opisują w książce „Wszyscy jesteśmy Indianami”.
 
To nie tylko kolejny reporterski zapis wędrówki przez Stany Zjednoczone, ale przede wszystkim napisana barwnym, soczystym językiem opowieść o magicznych spotkaniach z ludźmi i przyrodą, o indiańskich zwyczajach, rytuałach i wierzeniach, o tak odległym od naszego sposobie życia i patrzenia na świat oraz o udziale w krwawej ceremonii Tańca Słońca.
 
Jak przekonują autorzy, z przygotowaniami do podróży nie można przesadzać, a planując wyjazd najlepiej po prostu kupić bilet. Jadąc do rezerwatu Indian, warto jednak wiedzieć, jak się zachować. Warto też mieć przynajmniej podstawową wiedzę o odwiedzanych plemionach, ich kulturze i obyczajach. Dlatego wszyscy, którzy chcieliby pójść śladem tej niezwykłej pary i odbyć ekscytującą wyprawę przez Stany Zjednoczone, odnajdą w książce szereg praktycznych rad i wskazówek.
 
 
Asia i Edi Pyrek
 
Kiedy nie mogą już wytrzymać na placu budowy swojego domu na warszawskim Mokotowie, pakują plecaki i wyjeżdżają. Nieważne, w jakim kierunku. Liczy się sam fakt podróżowania. Od kilku lat trafiają głównie do Ameryki, gdzie mieszka ich przybrana indiańska rodzina. Asia Pyrek jest muzykiem, numerologiem, fotografem i podróżnikiem. Edi Pyrek to autor 5 książek, setek artykułów i kilku filmów dokumentalnych. Pracuje jako wykładowca, terapeuta i trener, prowadząc szkolenia m.in. dla polityków. W wolnych chwilach próbuje osiągnąć mistrzostwo w siedzeniu w fotelu, czytaniu i nic nie robieniu, bowiem, jak twierdzi, człowiek inteligentny jest człowiekiem leniwym. Dużo podróżuje. W poszukiwaniu śladów procesów inicjacji w różnych kulturach dotarł do Druidów, szamanów Syberii, Azji, Ameryki i czarowników Afryki. Oboje wierzą, że chaos i porządek to dwie strony tego samego medalu – niezbędne do tego, aby żyć w pełni.
 
Aby uzyskać więcej informacji kliknij na okładkę.
Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.