IV Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach

IV Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach
 
Ogólne informacje, cele i zakładane rezultaty:

Z nieukrywaną satysfakcją pragniemy zaprosić wydawców oraz czytelników do wzięcia udziału w IV KIERMASZU WYDAWCÓW KATOLICKICH w Katowicach, który odbędzie się w dniach 30 maja – 1 czerwca 2008 roku w nowoczesnym gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

To kulturalne i religijne wydarzenie swoim Patronatem Honorowym objęli: Abp Damian Zimoń – Metropolita Katowicki, Krystyna Bochenek – Wicemarszałek Senatu RP, Zygmunt Łukaszczyk – Wojewoda Śląski, Bogusław Śmigielski – Marszałek Województwa Śląskiego, Piotr Uszok – Prezydent Miasta Katowice.

Podczas Kiermaszu swoje publikacje prezentować będą wydawcy z całej Polski. Organizowany po raz czwarty Kiermasz Wydawców Katolickich to jedyne wydarzenie kulturalne i religijne na Śląsku związane z wydawnictwami katolickimi, dlatego jesteśmy przekonani, że wzorem lat ubiegłych, spotka się ono z wielkim zainteresowaniem.
Na stoiskach prezentowane będą nowości książkowe, wydawnictwa albumowe, płyty i wiele innych. Kiermasz to doskonała okazja, aby uzupełnić swoje domowe biblioteczki, gdyż książki proponowane będą w cenach producenta. Imprezie towarzyszyć będzie również szereg spotkań autorskich, prezentacji nowości wydawniczych, pokazów filmowych oraz paneli dyskusyjnych z udziałem znanych osób.
IV Kiermasz Wydawców Katolickich w pierwszej kolejności ma na celu propagowanie czytelnictwa, ma przyczynić się do wzrostu zainteresowania literaturą polską i światową u odwiedzających Kiermasz gości. Katowicki Kiermasz ma stać się ogólnopolskim miejscem spotkania twórców kultury z jej odbiorcami. Prezentacja nowości wydawniczych z całego kraju, spotkania z autorami, to okazja do aktywnego uczestnictwa mieszkańców aglomeracji w kulturze regionalnej oraz krajowej.

To wielkie święto książki skierowane jest do różnorodnych grup odbiorców. Począwszy od uczniów i ich wychowawców, którym stworzona zostanie doskonała okazja do łączenia edukacji szkolnej z edukacją kulturalną, tym samym możliwość wykształcania u najmłodszych potrzeby uczestnictwa w kulturze oraz rozwijanie potrzeb i zainteresowań; poprzez studentów, którzy poszukując swoich pasji, znajdą dla siebie odpowiednią literaturę. Organizatorzy pragną zaprezentować młodemu pokoleniu, przyzwyczajonemu w dzisiejszych czasach do multimedialnego przekazu, wartość kultury literatury w sposób atrakcyjny. Rynek książki katolickiej to ponad 10% całego rynku wydawniczego, dlatego Kiermasz stwarza również możliwość spotkania środowisk bibliotekarzy, wydawców i autorów, co może zaowocować nawiązaniem nowych atrakcyjnych kontaktów handlowych lokalnych przedsiębiorców dając im szansę na większy rozkwit oraz poszerzenie swojej oferty handlowej. Do odwiedzenia Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach zachęcamy wreszcie osoby duchowne, gdyż w ofercie, którą zaprezentują wydawcy, znajdzie się szereg publikacji pomocnych w wypełnianiu misji ewangelizacyjnej Kościoła.

Imprezy towarzyszące:

Tegoroczna edycja Kiermaszu Wydawców Katolickich została włączona w METROPOLITALNE ŚWIĘTO RODZIN, któremu patronuje Metropolia Katowicka oraz Górnośląski Związek Metropolitalny. W ramach tego święta zostanie zorganizowanych szereg imprez kulturalnych na terenie Górnego Śląska, które będą poprzedzone wspólną kampanią reklamową.
W związku z tym myślą przewodnią IV Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach jest „Rodzina”
W ramach IV KWK, w sobotę 31 maja o godz. 13.00 na Wydziale Teologicznym zostanie przeprowadzone Dyktando dla rodzin pt.: „Bezbłędna Rodzina”, które poprowadzi Pani Krystyna Bochenek Marszałek Senatu RP, znana w całej Polsce z organizacji ogólnopolskich dyktand w Katowicach. Informacje dla rodzin chcących wziąć udział w dyktandzie można znaleźć na stronie www.ksj.pl.

 
Organizatorzy IV Kiermaszu Wydawców Katolickich przygotują w gmachu Wydziału Teologicznego szereg spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, pokazów filmowych i wystaw. Na prezentację swoich publikacji podczas Kiermaszu zaproszonych zostało wielu znakomitych autorów.
Korzystając z okazji, iż jednym z dni targowych jest 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, zorganizowany zostanie Piknik Rodzinny, obfitujący w wiele atrakcji do najmłodszych i ich rodziców, umożliwiając im tym samym ciekawą formę spędzenia tego szczególnego dnia. Będzie można wziąć udział w licznych imprezach plenerowych: grach, zabawach, koncertach znanych zespołów dziecięcych i młodzieżowych, które odbędą się przed gmachem Wydziału Teologicznego. W auli Wydziału Teologicznego przeprowadzone będą darmowe projekcje filmów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, promujących, ciągle zbyt mało dostrzegane wartości życia rodzinnego, zorganizowana zostanie szkoła bezpieczne jazdy oraz wiele innych atrakcji.

Informujemy jednocześnie, że Kiermasz Wydawców Katolickich jest imprezą niekomercyjną, a wstęp na teren, gdzie odbywał się będzie Kiermasz będzie bezpłatny.

Informacje dla wydawców chcących wziąć udział w IV Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach:

1.    Zgłoszenie udziału i zamówienie należy nadesłać najpóźniej do 4 kwietnia br.
2.    Wpłaty należy dokonać do 10 maja br.
3.    formularze zgłoszeniowe oraz regulamin uczestnictwa można pobrać ze str. www.ksj.pl
4.    Więcej informacji pod nr tel.: 32/ 355 81 00.

Wszystkim Wydawcom i Gościom tegorocznej edycji Kiermaszu życzymy wielu sukcesów, a Czytelnikom satysfakcji płynącej z obcowania z wartościową literaturą.

Natalia Wojtoń                               ks. Krystian Kukowka                         ks. Marek Otolski
menedżer IV Kiermaszu                 prezes Księgarni św. Jacka                  prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich                                                         wiceprezes Stowarzyszenia                 Wydawców Katolickich
                                                    Wydawców Katolickich
 

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.