Topmapa zaprasza do „Krainy Tysiąca Jezior”

Topmapa zaprasza do „Krainy Tysiąca Jezior”
Topmapa zaprasza do „Krainy Tysiąca Jezior”
 
Są prawie niezniszczalne, odporne na wodę, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz próby darcia czy ścierania. To cechy najnowszej serii map Mazur opublikowanych przez Wydawnictwo Pietruska & Mierkiewicz. Trzy nowe mapy „Krainy Tysiąca Jezior” w skali 1:50 000 przygotowane zostały specjalnie z myślą miłośnikach aktywnego wypoczynku – m.in. żeglarzach i rowerzystach.
logo
  Mazury / część środkowa
Praca Zbiorowa
 
Nowy produkt Topmapy to doskonały przewodnik dla wszystkich, którzy chcą spędzić wolny czas wśród mazurskich jezior. Mapy obejmują swym zasięgiem obszar całych Mazur począwszy od Gołdapi na północy, aż po Pisz i Szczytno na południu, poprzez Mrągowo na zachodzie oraz Olecko i Ełk na wschodzie. Znaleźć można na nich wiele szlaków turystycznych, zarówno pieszych,  rowerowych, jak też kajakowych. Wskazują dokładną lokalizację kąpielisk, hoteli i kempingów oraz wypożyczalni sprzętu wodnego i przystani a także ośrodków jeździeckich i centrów nurkowych. Z ich pomocą turyści łatwo odnajdą rezerwaty przyrody i tereny, na których obowiązuje strefy ciszy oraz atrakcyjne punkty widokowe. Z myślą o żeglarzach oznaczono śluzy mielizny i podwodne kamienie oraz batymetrię jezior.
logo   Mazury / Szczytno – Pisz – Ruciane-Nid
Praca Zbiorowa
 
Turyści zainteresowani zabytkami i historią znajdą na mapach wskazówki jak odnaleźć ślady bogatej przeszłości tego bardzo interesującego regionu Polski. Dzięki nim każdy bez trudu odnajdzie najciekawsze zabytki, ruiny i grodziska oraz pola bitewne z odległej przeszłości.
logo   Mazury / część południowa
Praca Zbiorowa
 
Aby ułatwić korzystanie z map i nawigację podczas wypraw wyposażone są one w dwa rodzaje siatki kartograficznej zgodnej z systemem GPS: siatkę stopniową oraz kilometrową UTM.
logo   Mazury / Kętrzyn – Gołdap – Węgorzewo
Praca Zbiorowa
 
Zestawy map opublikowano w dwóch wersjach. Okładka zielona to klasyczne mapy turystyczne wydrukowane na papierze o podwyższonej wytrzymałości na zginanie. Dla wytrawnych turystów wodnych przygotowana została także specjalna edycja na syntetycznym papierze, odpornym na zamoczenie, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz przedarcia i ścieranie. Jest to gwarancją, iż mapa wytrzyma nawet najtrudniejszą wyprawę i każdą zaskakującą sytuację.
logo   Mazury / część północna
Praca Zbiorowa
 
Mapy w cenie detalicznej 7.90 PLN (wersja klasyczna) oraz 19.90 PLN (wersja wodoodporna) trafiły właśnie do księgarń i sklepów turystycznych.
logo   Mazury / Mrągowo – Giżycko – Ełk – Olecko
Praca Zbiorowa

Aby uzyskać więcej informacji kliknij na okładkę.

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.