Wydawnictwo Mikom – sprzedane

Wydawnictwo Mikom – sprzedane
10 maja Zarząd Wydawnictwa Naukowego PWN, realizując cele poszerzenia oferty akademickiej w dziedzinie publikacji informatycznych, podpisał porozumienie stanowiące przedwstępną umowę i zarazem pierwszy etap nabycia Wydawnictwa Mikom, specjalizującego się w publikowaniu książek z dziedziny informatyki. Zarząd WN PWN planuje podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży i sfinalizowanie transakcji w ciągu najbliższych tygodni.
 
Po kilku latach zamrożenia, Wydawnictwo Naukowe  PWN zaczyna kupować wydawnictwa a nie sprzedawać. Czy jest to sygnał dla przyszłych inwestorów, którzy mają zamiar kupić WN PWN?
 
Po raz pierwszy od 1997 roku skonsolidowany zysk netto Grupy PWN był dodatni i wyniósł 5,9 mln zł, co w porównaniu ze stratą za 2003 w wysokości 4,8 mln zł stanowi poprawę wyniku netto o ponad 10 mln zł.
Grupa PWN (WSz PWN, PZWL, pwn.pl, Yurincom Inter (Ukraina), OSDW Azymut) zwiększyła przychody z 145,26 mln zł w 2003 roku do 168,43 mln zł w 2004 roku (wzrost o 15,9%).
 
Po raz pierwszy od momentu powstania (czyli od 1999 roku) pozytywny zysk netto (0,7 mln zł) zanotował także Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut.
 
Luxembourg Cambridge Holding Group SA ma obecnie 82% udziałów w Grupie PWN, akcjonariusze mniejszościowi mają 16,5% a Skarb Państwa 1,5%
 
 
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.