Gdzie są młodzi i prężni wydawcy? Komunikat PIK

Gdzie są młodzi i prężni wydawcy? Komunikat PIK

Szanowni Państwo, 

Jeszcze raz przesyłamy komunikat, dotyczący nagrody przyznawanej młodemu wydawcy na Targach Książki w Londynie, Jak dotąd otrzymaliśmy, niestety, tylko jedno zgłoszenie. Prosimy o uważne przeczytanie komunikatu i chwilę namysłu. Może ktoś z Państwa zdecyduje się jeszcze kandydować do konkursu ?

KOMUNIKAT PIK

Szansa dla młodych, prężnych wydawców. Podczas Targów Książki w Londynie, w 2004 roku, zostanie przyznana Nagroda dla Młodego Wydawcy Roku. W tym roku Polska otrzymała z British Counsil zaproszenie do współpracy przy wyłonieniu kandydata działającego na polskim rynku wydawniczym.

Nagroda dla Młodego Wydawcy Roku

Informacje ogólne

W roku 2004 nagroda zostanie przyznana kandydatowi z kraju, gdzie panuje tak zw. okres przejściowy w gospodarce rynkowej i gdzie znajduje się przedstawicielstwo British Counsil, które będzie mogło uczestniczyć w pracach przy wyłonieniu kandydata.

Finaliści (jeden z każdego kraju) pojadą do Wielkiej Brytanii na dwutygodniowy wyjazd szkoleniowy (obejmujący różne regiony Wielkiej Brytanii), który będzie miał miejsce tuż przed rozpoczęciem się Targów Książki w Londynie. Program wyjazdu przewiduje szereg spotkań zarówno z przedstawicielami brytyjskiego rynku wydawniczego jak i świata literackiego. Pod koniec wyjazdu, każdy z jego uczestników krótko opowie jury, jakie korzyści, jego zdaniem, może mu przynieść nagroda. Przez ostatnie trzy dni wyjazdu szkoleniowego przewidziany jest pobyt na Targach Książki w Londynie.

Wyjazd

Kandydaci do nagrody zostaną zaproszeni do Wielkiej Brytanii w dniach 29 luty – 17 marca na wyjazd szkoleniowy

Podczas wyjazdu odbędą szereg spotkań z szefami przodujących na rynku brytyjskim wydawnictw

Odwiedzą Szkocję, Walię i inne centra wydawnicze Wielkiej Brytanii, aby zapoznać się z zasadami działania rynku książki w Wielkiej Brytanii

Dzięki wyjazdowi i pobytowi na Targach Książki w Londynie będą mieli możliwość zbudowania swojej własnej sieci kontaktów zarówno w UK i w innych krajach

Targi Książki w Londynie i Nagroda dla Młodego Wydawcy Roku

Targi odbywają się w dniach 14 to 16 marca 2004, w Olympia Centre, w Londynie.

British Council oraz Stowarzyszenie Wydawców prowadzą na Targach stoisko – tzw. International Welcome Point., przeznaczone do obsługi zarówno delegacji zagranicznych z całego świata jak i kandydatów do Nagrody dla Młodego Wydawcy Roku

British Council gości i wita delegacje międzynarodowych pierwszego dnia targów

Każdy z kandydatów do Nagrody dla Młodego Wydawcy Roku odbędzie 15 min rozmowę/wywiad z jednym z najbardziej znanych na rynku brytyjskim dziennikarzy, a także panel dyskusyjny ze specjalistą brytyjskiego rynku książki (w dziedzinie rozwoju czytelnictwa, prawa autorskiego lub marketingu).

Każdy z kandydatów będzie miał możliwość prezentacji publiczności jednej (1) książki swojego wydawnictwa (15 min).

Każdy z kandydatów będzie miał możliwość przedstawienia pięciu (5) książek swojego wydawnictwa – nie publikowanych dotychczas w Wielkiej Brytanii – na stoisku International Welcome Point.

Ceremonię zaszczyci swoją obecnością Pani Cherie Blair

Nagroda

Nagroda będzie dopasowana do potrzeb zwycięzcy. Może przybrać formę stażu w firmie angielskiej związanej z rynkiem książki, stypendium na odbycie studiów podyplomowych lub cyklu kursów szkoleniowych. Wartość nagrody szacowana jest na około Ł10,000.

Koszty

British Council z siedzibą w Warszawie, ma nadzieję, że będzie mogło pokryć koszt biletu lotniczego do Londynu (klasa ekonomiczna), tę informację wkrótce potwierdzi. Wszystkie inne koszty pokryje British Council z siedzibą w Londynie oraz sponsorzy.

Jury finału Międzynarodowej Nagrody dla Młodego Wydawcy Roku

Lynette Owen, jako zwycięzczyni zeszłorocznej nagrody LAIP

Wydawca

Agent literacki

Mały wydawca

Księgarz

Bibliotekarz lub pracownik agencji promocji czytelnictwa

Pracownik naukowy

Pisarz

Kandydat do Nagrody powinien spełniać następujące kryteria:

wiek pomiędzy 25 a 35 lat (w niektórych przypadkach dopuszczalny pomiędzy 20 i 40 lat)

działalność na rynku wydawniczym

cechy charakteru, przedsiębiorczość i zdolności predystynują go do zajęcia z czasem miejsca lidera na rynku wydawniczym w jego kraju macierzystym

Kandydat przygotuje 20 minutową prezentację (w formie materiałów pisemnych i wizualnych). Jury oceni zarówno jego zdolność do wystąpień publicznych jak i wartość merytoryczną prezentacji. Podstawowym elementem oceny będzie jakość, dogłębne ujęcie tematu i profesjonalizm.

Konkurs ma na celu wyłonienie potencjalnego, przyszłego lidera rynku wydawniczego, który będzie zdolny do rozwinięcia wzajemnej współpracy kulturalnej oraz nawiązania partnerstwa z firmami na rynku wydawniczym w Wielkiej Brytanii, z korzyścią dla obu stron.

Jury ogłosi nazwisko zwycięzcy na stoisku International Welcome Point, podczas Targów Książki w Londynie. Główną częścią nagrody będzie propozycja stażu w Wielkiej Brytanii. Czas odbycia stażu i inne aspekty nagrody będą oczywiście zależały od osobistych i buisnesowych uwarunkowań zwycięzcy, ale powinien on się odbyć jak najszybciej.

Informacje:

Marzena Kasprzycka

Dyrektor biura PIK

Tel/fax (0 22) 875 94 96/97

e-mail: biuro@pik.org.pl

 

 

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.