Uwalnianie książek w Krakowie

Uwalnianie książek w Krakowie
Kraków wkrótce dołączy do grona miast, które biorą udział w akcji „Bookcrossing”. Tzw. uwalnianie książki zaczyna się od jej celowego zostawiania w różnych miejscach publicznych: kawiarni, na parkowej ławce, w autobusie, pociągu by przeczytał ją ktoś inny i żeby wymienić ją na inne. Każda książka wpuszczona w ten sposób do obiegu ma naklejkę z własnym identyfikatorem, zarejestrowanym na stronie internetowej Bookcrossing, który pozwala prześledzić jej „trasę”.
 
Akcja uwalniania książek trwa już dwa lata i objęła 130 krajów. Szacuje się, że obiegu znajduje się 600 tys. książek.  Pomysłodawca Bookcrossing, Ron Hornbaker mówi, że chce, by cały świat stał się jedna wielka biblioteką i nazywa ten ruch „karmą literatury”.
 
W Krakowie akcję uwalniania książek chcą rozpocząć pracownicy Domu Kultury im. Norwida. Okazją mają być Targi Książki. Wszyscy odwiedzający imprezę zachęcani są do przyniesienia  niepotrzebnych tytułów. Wszystkie zostaną opisane oznaczone i „zgubione” na terenie Krakowa. Dalsze losy uwolnionych w Krakowie pozycji będzie można śledzić na stronach portalu www.gazeta.pl. 23 października, w dniu rozpoczęcia targów, wystartuje specjalny serwis internetowy „Podaj książkę”, rejestrujący kolejne „zgubienia” i „odnalezienia”.
 
7. Targi Książki w Krakowie potrwają od 23 do 26 października 2003r.

 

  

 

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.