Nowy magazyn – nowa jakość obsługi klientów. F.K. Olesiejuk uruchomiła nowy magazyn

Nowy magazyn – nowa jakość obsługi klientów. F.K. Olesiejuk uruchomiła nowy magazyn

Przegląd

Powierzchnia magazynowa wynosi 1000 m2 i została podzielona na 8300 miejsc magazynowych. Fizycznie magazyn jest podzielony na strefę regałów paletowych i dwa poziomy regałów półkowych, a logicznie na strefy paletową (1325 miejsc), książek szybkorotujących (389 miejsc),  wolnorotujących (6523 miejsca) i nowości (63 miejsca).

Zarządzanie logistyką magazynu odbywa się za pomocą programu InterMag 2000 firmy Q-soft. InterMag 2000 zintegrowany jest z siecią radiową Spectrum 24 firmy Symbol. Dzięki temu mobilni pracownicy magazynu są wyposażeni w terminale radiowe. Praca ich odbywa się bez dokumentów papierowych. Wszelkie informacje potrzebne podczas przyjmowania i wydawania książek są przedstawiane na wyświetlaczu terminala: informacje o pozycji , miejscu składowania, kierunku poruszania się, zamówieniu klienta, itp. Szczególnie przydatne są terminale radiowe podczas wykonywania kompletacji. System tak układa kolejność pobrań, aby droga przebyta przez pracownika między półkami była jak najkrótsza.
W przypadku niedoboru artykułu w proponowanym przez system miejscu składowania, na wyświetlaczu terminala radiowego pojawia się propozycja alternatywnego miejsca składowania. Zmieniane w ten sposób informacje są na bieżąco aktualizowane w bazie danych. Terminale wyposażone są w czytniki kodów kreskowych, dzięki którym ułatwione jest rozpoznawanie  książek i półek, co pozwala na wyeliminowanie pomyłek przy wybieraniu książek i znacznie skraca czas potrzebny na skompletowanie zamówienia .

System został dostosowany do współpracy z programem handlowym (WF-MAG dla Windows) i wymiana informacji między nimi odbywa się automatycznie. Zapewnia też automatyczne generowanie dokumentów dla obsługujących nas przewoźników: SERVISCO i OPEK.

W drożenie tak zaawansowanego systemu klasy WMS pozwoli firmie znacznie polepszyć jakość i szybkość obsługi  klientów. Niewątpliwie oznacza to dla wszystkich większy komfort współpracy.

KG

 

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.