Komunikat Biura Polskiej Izby Książki

Komunikat Biura Polskiej Izby Książki

Nr 38/2002 z dnia 1 lipca 2002

Zaproszenie do udziału w programie Unii Europejskiej "Kultura 2000"

Biuro Polskiej Izby Książki informuje, że podjęliśmy rozmowy z Departamentem Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej Ministerstwa Kultury w sprawie dostępu naszego środowiska do programów Unii Europejskiej związanych z kulturą.

Od pani Luizy Dreli – Koordynatora Punktu Kontaktowego Do Spraw Kultury – otrzymaliśmy list otwarty skierowany do środowiska książki z prośbą o rozesłanie tego listu do Państwa. List ten jest zaproszeniem do udziału w programie "Kultura 2000" – edycja na rok 2003. Tekst listu otwartego przekazujemy w załączniku.

Kompletny materiał, w którym podane są tematy, zasady, warunki, wymagania oraz formularz zgłoszenia projektów do programu dostępne są zarówno w Punkcie Kontaktowym do Spraw Kultury z siedzibą w Ministerstwie Kultury, na stronie http://www.mk.gov.pl/pkk jak i w Biurze PIK.

Szczegółowych informacji udziela – jak podano w liście – Punkt Kontaktowy do Spraw Kultury Ministerstwa Kultury.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z listem otwartym, szczegółowymi materiałami oraz do skorzystania z oferty.

Biuro PIK sugeruje, że najlepszym rozwiązaniem byłyby projekty podejmowane przez Izbę albo przez grupy jej członków i jest otwarte na dyskusję dotyczącą możliwości przedstawienia wspólnego projektu grupy wydawców do programu "Kultura 2000". Oczekujemy na Państwa opinie w tej sprawie.

Informacje:

Elżbieta Płatkowska Dyrektor Biura PIK Tel.: 0501 192 868 E – mail: pik@wa.onet.pl

Piotr Dobrołęcki Rzecznik prasowy PIK Tel. 0 602 715 579 E-mail.: dobrolec@warman.com.pl

  POPRZEDNIE KOMUNIKATY I INFORMACJE >> > > Archiwum

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.