Powrót do sytuacji sprzed dwóch lat – wydawnictwo Twój Styl

Powrót do sytuacji sprzed dwóch lat – wydawnictwo Twój Styl

Przegląd

Od 14 czerwca br. funkcję prezesa wydawnictwa książkowego Twój Styl pełni Grzegorz Bywalski. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Rosnera.
Grzegorz Bywalski wcześniej pracował w funduszu inwestycyjnym Trigon Polska Sp. z o.o. na stanowisku analityka-partnera. Praca w Twoim Stylu jest jego pierwszą, jak sam to określił, przygodą w tej branży. Jest menadżerem, ma doświadczenie w zarządzaniu firmą i dlatego w Twoim Stylu skupi się na sprawach związanych z finansami i zarządzaniem. Z ramienia zarządu zostanie oddelegowana osoba, która będzie odpowiadała za sprawy merytoryczne.

Nowy Prezes na razie bardzo ogólnie wypowiada się na temat obecnej sytuacji wydawnictwa oraz zmian, które wprowadzi. „Najpierw działam a potem mówię” – to jego słowa.
Sytuację finansową wydawnictwa ocenia na podobną do większości wydawnictw w Polsce w obecnej sytuacji gospodarczej (co to jednak dokładnie znaczy, tego się nie dowiedzieliśmy). Jego zdaniem pozwala ona na dalsze prowadzenie działalności wydawniczej. Projektowane zmiany będą dotyczyły „tego, co do tej pory źle funkcjonowało” (jasne, po co zmieniać coś co działa poprawnie?).
Prezes G. Bywalski będzie zmierzał do tego, aby przywrócić firmę do stanu finansowego sprzed dwóch lat. Nie wyklucza, że może dojść do zmian w profilu wydawniczym. Za wcześnie także, aby mówić ile tytułów ukaże się w tym roku.
Pierwsze efekty zmian powinny być widoczne w drugim półroczu. Dodaje jednak, że wymaga to dużego wysiłku, bo pierwsze półrocze jest już nie do nadrobienia.

Przychody wydawnictwa  w 2001r. były o 18% mniejsze niż w 2000r. Wydano 46 tytułów, w tym 36 nowości.

AK

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.