Komunikat Biura Polskiej Izby Książki

Komunikat Biura Polskiej Izby Książki

Nr 17/2002 z dnia 3 kwietnia 2002

“CZYTAJMY RAZEM”

Zaproszenie dla wydawców

Co roku 23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki. Polska Izba Książki organizuje w tym dniu drugą edycję akcji “Czytajmy razem”. Zeszłoroczny sukces pierwszej edycji w dniu 29 września wywołał szerokie zainteresowanie naszymi wspólnymi działaniami. Na zaproszenie PIK do akcji “Czytajmy razem” coraz szerzej włączają się biblioteki, które przygotowują bogate programy uświetniające obchody tego dnia.

W najbliższym czasie ogłosimy wykaz bibliotek biorących udział w akcji “Czytajmy razem” w dniu 23 kwietnia, ale już teraz prosimy wydawców o przygotowanie zestawów książek na nagrody dla osób biorących tego dnia udział w konkursach czytelniczych, a także o zaproszenie autorów na spotkania z czytelnikami w bibliotekach w całym kraju.

Chcemy nasze działania powtarzać regularnie, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem czytelnictwa i rolę bibliotek jako lokalnych centrów kultury.

Informacje i zapytania prosimy kierować do Polskiej Izby Książki, na ręce p. Marzeny Kasprzyckiej, tel. kom. 0606 803 596; fax.: 022 826 12 01 w. 154; e-mail.:pik@wa.onet.pl

Elżbieta Płatkowska

Dyrektor Biura PIK

Tel.: 0501 192 868

E – mail: pik@wa.onet.pl

 

Piotr Dobrołęcki

Rzecznik prasowy PIK

Tel. 0 602 715 579

E-mail.: dobrolec@warman.com.pl

Podobno cenzura odeszła razem z PRLem?
Tymczasem, kompromitujący popis rzecznika prasowego PIK w sprawie
wiekopomnych zasług położonych przez jej prezesa na rzecz odzyskania starodruków zniknął w pomroce dziejów. Klikasz >Zwrot starodruków< i ukazuje się >Czytajmy razem<. Mała rzecz, a smuci!
Nota bene. Może warto przypomnieć szacownej Izbie, że polskie biblioteki na codzień popularyzują książkę i czytelnictwo. Z wielkim oddaniem i bez specjalnych zachęt. Odnotować należy kolejny >piarowski< chwyt: Zróbcie, zadzwońcie a my opublikujemy wykaz tych bibliotek, które zrobiły wreszcie coś dla książki i czytelnika. Oczywiście dzięki czujności Izby, która przypomniała…

Cichy wielbiciel
.

  POPRZEDNIE KOMUNIKATY I INFORMACJE >> > > Archiwum

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.