Złap pirata

Złap pirata

Amerykańskie Biuro Praw Autorskich (US Copyright Office) uruchomiło serwis internetowy, w którym zaimplementowany został mechanizm umożliwiający wyszukiwanie i ustalanie praw własności filmów, książek oraz innych dzieł intelektualnych.

Baza tytułów, którą dysponuje nowa witryna, składa się z ponad 13 milionów pozycji i obejmuje różnego rodzaju dzieła rejestrowane w US Copyright Office od 1978 roku.

Pojawienie się internetowego narzędzia ułatwiającego ustalanie właścicieli praw autorskich jest kolejnym elementem krucjaty prowadzonej przeciw swobodnej wymianie różnego rodzaju plików przez Sieć.  Łatwo sobie wyobrazić, w jaki sposób może zostać wykorzystany nowy serwis. Zapewne znajdzie się wielu wydawców i wytwórni filmowych, które z chęcią rozpoczną polowanie na witryny oferujące dostęp do pirackich wersji książek i filmów. I trudno się dziwić, w końcu chodzi o ogromne pieniądze.

(chip)

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Inne

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.